Вчені розкрили головні секрети довголіття

На тривалість життя і рівень здоров’я впливають гени. При цьому вони мають набагато менше значення, ніж фактори, які багато в чому залежать від самої людини. У цьому, в свою чергу, і криються секрети довголіття і молодості.

Так, один з них полягає в тому, щоб відмовитися від куріння. Воно завжди пов’язане з передчасною смертю і хронічними захворюваннями. Також ця шкідлива звичка є основною причиною раку легенів, який в середньому скорочує життя на 10 років.

Вирішальну роль в довгому і здоровому житті відіграє правильне харчування. Особливо важливе вживання рослинних продуктів – фруктів і овочів, які збагачують організм необхідними поживними речовинами, вітамінами і мікроелементами. Людям, які не їдять м’ясо та / або молочні продукти (вегетаріанцям і веганам), необхідно приймати харчові добавки. Вони допоможуть заповнити нестачу речовин, які вони не можуть отримати з продуктів тваринного походження. Також значення має кількість споживаної їжі. Дослідження показали, що зменшення добового споживання калорій на 10-50% збільшить тривалість життя до максимуму.

Згідно зі статистичними даними, смертність у активних людей на 30-35% менше, ніж у неактивних людей. Вид тренувань і їх тривалість не має значення. Навіть 10-15 хвилин простих вправ в день можуть позитивно позначитися як на фізичному стані, так і на моральному. Ще один відмінний спосіб знизити напругу – медитація. Вона допомагає знайти емоційну рівновагу і зрозуміти себе, повідомляє Influencive.

Відомо, що стрес може скоротити тривалість життя на 2,8 року, Про що свідчать різні дослідження. Найкращий спосіб знизити стрес – це поговорити з людьми. Якщо це не допоможе, можна спробувати записувати думки в особистий щоденник. Ще один спосіб позбутися від стресу – це скласти розпорядок дня, визначити свої межі і завжди знати, коли зупинитися. Деякі зміни в повсякденних звичках, такі як зниження вмісту кофеїну, алкоголю і збільшення кількості сну, також можуть зменшити стрес.

Ще один секрет довгого і здорового життя криється в людях, які нас оточують. Якщо вони позитивні, то справлятися зі своїми завданнями набагато простіше, так як друзі надихають на подолання труднощів. Важливо, щоб з ними можна було ділитися не тільки успіхами, а й своїми невдачами.

LadyHealth