Лікарі попередили про смертельну небезпеку популярних солодощів

Контролювати тягу до солодкого буває складно. Зазвичай любов до солодощів стає причиною походу до стоматолога, однак, з деякими продуктами не варто переборщувати: вони можуть викликати більш серйозні і навіть смертельні наслідки, ніж карієс, відзначають лікарі.

У США житель штату Массачусетс помер через те, що їв близько 1,5 пакетика чорної лакриці щодня, повідомляє BBC. Чоловікові було 54 роки: у нього раптово зупинилося серце, коли він був у кафе. Повідомляється, що чоловік погано харчувався, в його раціоні були присутні багато цукерок, а лакрицю він почав вживати за три тижні до смерті.

Дослідники прийшли до висновку, що причиною смерті стала гліциризинова кислота, яка міститься в лакриці. Кислота може викликати гіпертонію, гіпокаліємію, метаболічний алкалоз, фатальну аритмію і ниркову недостатність, пише ETNT. Сукупність цих симптомів була виявлена і у загиблого.

Лікарі попереджають, що навіть 56 грамів лакриці в день призводить до порушень серцевого ритму, особливо у людей 40 років і старше. Фахівці звертають увагу, що в помірних кількостях солодкість безпечна. Вони радять бути обережними людям з високим тиском, захворюваннями серця і нирок.

UkrHealth