Медики перерахували загрози для здоров’я від частого перебування за кермом

Медики розповіли, якими проблемами зі здоров’ям можуть загрожувати часті поїздки за кермом автомобільного транспорту. Щоб хоч якось зменшити ризики, профільні фахівці рекомендують відмовлятися від водіння на один день в тиждень.

При цьому медики попереджають, що часті поїздки на машині серйозно загрожують здоров’ю, оскільки можуть спровокувати найрізноманітніші захворювання. За словами кардіологів, якщо людина багато часу проводить за кермом у неї може розвинутися гіподинамія, яка негативно впливає на роботу серцево-судинної системи. Це загрожує серцевою недостатністю. Також слід враховувати, що недолік фізичного навантаження може спровокувати гіпертонію, яка є прямою загрозою виникнення інсультів та інфарктів. Спровокувати захворювання серця також можуть стресові ситуації на дорозі. Крім цього, у людей з нестачею руху розвивається ризик виникнення ожиріння, цукрового діабету і атеросклерозу, пише ukrhealth.

Постійне перебування за кермом також загрожує проблемами з опорно-руховим апаратом. Кровообіг в хребті і суглобах порушується, внаслідок чого виникає запалення, яке призводить до серйозних захворювань, в тому числі остеохондрозу. Нерідко водії страждають від хребетних гриж і протрузій. Їх теж провокує довге перебування за кермом. Такі патології можуть навіть привести до часткового або повного паралічу.

Медики рекомендують не забувати про важливість руху на ногах і закликають обов’язково виділяти час для піших прогулянок. Крім цього захистити здоров’я допоможуть перерви в дорозі кожні 2-3 години. В цей час фахівці рекомендують не просто виходити з машини, але і робити прості вправи типу нахилів і присідань.