Чому бобові варто їсти кожного дня

Бобові – це доступні та популярні у всьому світі поживні продукти. Вони відрізняються універсальністю і різноманіттям способів приготування.

Головною перевагою бобових є значний вміст рослинного білка, який необхідний для втрати ваги та нарощування м’язової маси, пише Жіночий світ з посиланням на NDTV Doctor.

Дієтолог Джинал Шах рекомендує з’їдати 10-12 порцій бобових щомісяця. Нещодавно він назвав 5 причин їсти бобові регулярно:

Коли ви додаєте до страви бобові, це забезпечує їй повний амінокислотний профіль. Амінокислоти – це складові частини білка. Воно допомагають нарощувати та зміцнювати м’язи та зменшують біль та втому, викликані фізичними вправами.

Бобові багаті на вітаміни, мінерали та клітковину. Канадський посібник з харчування, випущений у 2019 році, визначає бобові, як рослинний продукт та як джерело білка. Тобто вони можуть бути окремою повноцінною стравою.

Бобові – це потужне джерело клітковини. Одна чашка вареної сочевиці забезпечить вам 15 г клітковини. Клітковина в бобових може допомогти поліпшити здоров’я серця, знижуючи рівень холестерину.

Бобві також мають низький глікемічний індекс. Продукти з низьким глікемічним індексом не викликають різкого підвищення рівня цукру в крові, тож вони безпечні для діабетиків.

Крім того, бобові є гарним джерелом фолієвої кислоти. Цей вітамін групи В особливо важливий під час вагітності.

Бобові можна додавати до салатів, супів, рагу, круп, тощо. Щоденне вживання бобових забезпечить вас клітковиною, рослинним білком, кількома важливими вітамінами та мінералами. Тому варто включити ці поживні та універсальні продукти до свого щоденного раціону.