Обережно: корисні овочі непомітно руйнують організм

Капуста, що традиційно вважається одним з найбільш корисних продуктів в раціоні, - насправді може бути небезпечна. Дослідження американського молекулярного біолога Ерні Хаббарда показало, що з споживанням капусти пов'язаний цілий ряд негативних симптомів,що сигналять про несприятливі процеси в організмі.

Обережно: корисні овочі непомітно руйнують організм
За даними видання, дослідник Ерні Хаббард сам дотримується принципів здорового харчування, а люди з його оточення є вегетаріанцями і справжніми адептами здорового способу життя.

Проте вчений помітив, що деякі з цих «фанатиків здоров'я», які правильно харчуються і займаються спортом, стали скаржитися на проблеми з самопочуттям.

Зокрема, шанувальники здорового харчування відчували хронічну втому, а з інших ознак спостерігалися випадіння волосся, аритмія, підвищена нервозність, порушення травлення, труднощі з концентрацією.

Біолог припустив, що причиною цих порушень може бути хронічне отруєння низькими дозами талію, джерелом якого є рослини сімейства хрестоцвітних.

«Аналіз даних наукових публікацій за останні 15 років показав, що качанна і кормова капусти, брокколі, цвітна капуста, листова гірчиця, які зазвичай рекомендують побільше вживати в їжу, є «супераккумуляторами» важких металів, до яких належить і талій. Ці рослини мають властивість «витягати» важкі метали з грунту і накопичувати їх», - пояснив автор гіпотези.

На її користь говорять аналізи сечі і крові пацієнтів, які є вегетаріанцями. У них усіх були зафіксовані підвищені рівні важких металів в організмі, - таких як талій, цезій, кадмій. Також був виявлений і миш'як (напівметал).

Показово, що любителі страв з капусти особливо сильно страждали від неприємних проявів. Так, одна пацієнтка-вегетаріанка, справжня «капустяна королева», скаржилася на те, що її колись густе волосся після кількох років строгого вегетаріанства почали випадати цілими пасмами.

Тим часом аналіз показав, що рівень талію в організмі жінки виявився в 7 разів вище безпечного порогового значення.