Лікарі виступили проти динь і кавунів

Незважаючи на те, що сезон баштанних почався, фахівці настійно рекомендують не поспішати з покупкою цих дарів природи ще протягом кількох тижнів. Зараз у динях та кавунах присутня велика кількість хімікатів, застерігають експерти.

Лікарі виступили проти динь і кавунів
Найпопулярніші баштанні, кавуни і дині, вже можна побачити на прилавках великих супермаркетів, а також просто у приватних продавців на вулиці (не говоримо зараз про цілорічні «дари» сумнівного походження). Відчутний аромат плодів, а також їх гастрономічно привабливий вигляд підігрівають сильне бажання поласувати цими ягодами.

Проте експерти висловлюються проти покупки динь і кавунів зараз, радячи почекати ще деякий час.

«Перші, ранні кавуни та дині мають підвищений вміст агрохімікатів, що безумовно, при підвищеному їх утриманні, може призвести до отруєння. Хороші кавуни зріють в кінці серпня, початку вересня. Купувати зараз можна тільки на свій страх і ризик », - пояснив експерт.

На думку медика, овоч чи фрукт повинен якомога довше «сидіти» в землі, омиваючись дощами - в цьому випадку він стає максимально корисним для людини.

Особливо небезпечним може бути якість тих кавунів, які продаються на вулиці, так як на відміну від магазинної продукції, яка періодично перевіряється фахівцями, вони не проходять жодної перевірки.

Епідеміологи рекомендують: перш ніж їсти куплений кавун, відріжте шматочок м'якоті і помістіть в посуд з холодною водою. Якщо вода порожевіє, значить, він напханий хімікатами.

«До всього іншого, зараз кавуни дорогі, а ближче до свого звичного сезону їхня ціна почне помітно знижуватися», - підсумував фахівець.