Темна сторона бронзи: солярій vs. природна засмага

Літо на носі, значить прийшла пора кроп-топів, коротких шортів, спідниць і суконь. Багато хто з дівчат хоче виглядати засмаглими не проводячи години під палючим сонцем, та й на пляж з'явитися блідою як сметана - перспектива не дуже.

Темна сторона бронзи: солярій vs. природна засмага
НАТУРАЛЬНА ЗАСМАГА

"Плюси"

-Геліотерапія (звичайна засмага) ефективна в боротьбі з висипом вугрів, псоріазом, екземою, атопічним дерматитом та нейродермітом.

-Бронзовий відтінок шкіри - прекрасна альтернатива блідості, яка в променях сонця виглядає хворобливо.

-Вітамін D - після проведеного часу під прямими сонячними променями, шкіра насичується цим вітаміном, що сприяє поліпшенню загального фізичного стану.

Ось, мабуть і всі плюси натуральної засмаги, тепер перейдемо до її недоліків.

"Мінуси"

-Сонячний опік - думаю, з усіма це траплялося. Крім того, що ти виглядаєш, як варений рак, твоя шкіра буквально гаряча, стягнута і болить. А коли шкіра більш-менш адаптується, вона почне лущитися. Ось тоді від твоєї бронзової засмаги лишаться лише плями і вона буде схожа на сповзаючу з пам'ятників позолоту. Звичайно, є багато засобів, які можуть запобігти опікам, але, навіть обмастившись кремом з найвищим ступенем УФ-захисту, люди з тонкою шкірою навряд чи зможуть довго перебувати на сонці.

-Імовірність заснути на сонці і отримати нерівну засмагу.

-Вплив на родимки. "Щасливцям" з великою кількістю родимок варто бути вкрай обережними, інакше, як стверджують лікарі, під впливом жорсткого сонячного випромінювання родимі плями можуть перетвориться на меланому (ракову пухлину).

-Хлоазма - дуже неприємний сюрприз від сонця. Під дією прямих сонячних променів на шкірі можуть виникати темні плями. Особливо часто від літньої засмаги хлоазми з'являються на обличчі у вагітних (це пов'язано з гормонами). Тому варто бути вкрай обережною.

-Алергія на сонце, хоч і не часте явище, але у багатьох людей вона просто не явно виражена. Якщо після сонячних ванн у тебе з'явилися маленькі червоні прищики і вони почали свербіти, звернися до дерматолога. Швидше за все це саме алергія на сонце.

З мінусами природної засмаги закінчили. Виходить, що їх більше, ніж позитивних сторін, але ти не сумуй. Завжди можна знайти альтернативу. Наприклад, для отримання рівномірної засмаги, косметологи рекомендують використовувати солярій.

ЗАСМАГА З СОЛЯРІЮ

"Плюси"

-Доступна в будь-яку пору року.

-Контрольована доза ультрафіолету. Опіки отримати дуже складно (але, зізнаюся, я змогла). Людям з тонкою світлою шкірою краще наносити багато крему з високим рівнем SPF-захисту і не брати відразу велику кількість хвилин, краще поступово збільшувати час до отримання бажаного результату.

-У лампах солярію переважає В-випромінювання, тому ризик фотостаріння (старіння шкіри через сонячні промені) мінімальний.

-Швидко. Можливість отримати засмагу не "смажачись" при цьому на пекучому сонці кілька годин поспіль.

-Позбавляє від вугрової висипки.

-Допомагає підготувати шкіру до сонячних ванн, тож можна сміливо носити шорти і кроп-топи, не боячись потім перетворитися на зебру.

"Мінуси"

-Родимки також, як і при звичайній засмазі, потрібно прикривати, адже є ймовірність, що яка-небудь з них перетвориться на меланому.

-Опік теж можливий, щоправда це тільки в тому випадку, якщо ти неправильно розрахуєш час перебування.

-Якщо зловживатимеш ним, шкіра швидко постаріє.

От і все, з цими видами засмаги визначилися. Але є люди, яким ці обидва способи не підходять з тих чи інших причин. Для отримання заповітного бронзового відтінку шкіри вони можуть скористатися тростинною (моментальною) засмагою. При такій косметичній процедурі на тіло наноситься тростинний спрей, який змушує шкіру "темніти". При такому вигляді засмаги важливо правильно підібрати відтінок і дотримуватися правил безпеки.

Моментальну засмагу часто використовують на моделях перед показом Victoria's Secret, щоб їх шкіра сяяла, ніби вони щойно повернулися з тропічних курортів.

Солярію або тростинній засмазі надають перевагу багато хто зі знаменитостей. У їх числі всі члени сім'ї Кардашьян-Дженнер, Джессіка Сімпсон, Дональд Трамп, Ліндсі Лохан, Вікторія Бекхем та інші.