Вчені розповіли, яких снів треба боятися

Страшні сни бачили в своєму житті, напевно, всі, але чи є вони чимось незвичайним, або їх можна розглядати, як привід для занепокоєння про своє здоров'я? Дослідники вважають, що часті нічні кошмари це серйозний симптом.

Вчені розповіли, яких снів треба боятися
Зазвичай людина забуває поганий сон відразу ж після свого пробудження. Але якщо нічні кошмари відвідують вас занадто часто, то це може бути раннім симптомом депресії, як з'ясували дослідники з США. Опитавши 14 тисяч дорослих осіб вони встановили, що 45% з них час від часу стикалися зі страшними снами за останні 30 днів.

Однак це не означає, що всі вони ризикували стати жертвами депресії. Як вважають вчені, головними факторами ризику нічних кошмарів є безсоння, нервове виснаження і депресивні симптоми, проте розлади настрою вважаються найбільш суттєвими предикторами страшних снів. 28% осіб з важкими і депресивними симптомами, як встановили дослідники, регулярно бачать страшні сни, при цьому жінок серед них більше, ніж чоловіків.

У це легко повірити, якщо згадати, що представниці прекрасної статі приблизно в два рази частіше страждають від депресій. Хоча автори дослідження не впевнені, чим пояснюється подібний зв'язок, можна згадати про попередні дослідження, які виявили спільне між порушеннями сну і депресією.

Наприклад, британські вчені встановили, що безсоння і гіперсомнія (надлишкова сонливість) є в наявності майже у 40% молодих людей, що страждають від депресій, і особливо серед дівчат. А минулого року вчені з Американської академії сомнології з'ясували, що люди, які сплять менше або довше рекомендованих 8 годин, мають збільшений генетичний ризик депресії.

Так що хоча нічні кошмари можуть бути цілком нешкідливим явищем, якщо вони являються до вас мало не щоночі, то буде незайвим відвідати лікаря, і особливо психолога.