Вчені дозволили заїдати тренування бургерами

Результати невеликого експерименту, проведеного дослідниками з Університету штату Монтана (США), змушують припустити, що після хорошого тренування не має великого значення, що саме ви з'їсте для відновлення витраченої енергії - спеціальне спортивне харчування або фаст-фуд. Причому гамбургери і картопля-фрі, як виявилося, відновлюють сили навіть ефективніше енергетичних добавок.

Вчені дозволили заїдати тренування бургерами
В експерименті брали участь 11 спортсменів. Учасники голодували 12 годин, а потім провели інтенсивне півторагодинне тренування. Потім частина з них протягом 4 годин для відновлення отримувала в кілька прийомів фаст-фуд, а решта - спортивне харчування. В цілому все з'їдене спортсменами було приблизно однаковим по калорійності, вмісту вуглеводів і білків, тільки в фаст-фуді були присутні більше натрію і жирів. По закінченні відпочинку учасників попросили з максимальною швидкістю проїхати на велотренажері 20 кілометрів. Протягом усього експерименту у них регулярно вимірювали рівень глікогену - «палива» для м'язів - в крові і м'язовій тканині.

У підсумку виявилося, що для організму особливої різниці в тому, яке саме харчування він отримає після інтенсивного навантаження, немає. Рівень витривалості спортсменів залишився колишнім, при цьому у тих, хто харчувався під час відпочинку фаст-фудом, концентрація глікогену в крові була трохи вище, ніж у тих, хто отримував енергетичні добавки. Жодних відмінностей у рівні інсуліну, глюкози або холестерину між членами обох груп виявлено не було, на дискомфорт у шлунку також ніхто не скаржився.

Автори дослідження визнають, що робити на підставі результатів цього експерименту висновок, що після тренувань у спортзалі всім можна їсти гамбургери, не варто. По-перше, в дослідженні брало участь дуже мало людей, по-друге, довготривалі ефекти, пов'язані із заміною більш корисних для здоров'я джерел енергії фаст-фудом, поки не вивчені.

Раніше вчені з'ясували, що фаст-фуд шкідливіший для чоловіків, ніж для жінок.