Як знайти гідного партнера для стосунків - 4 правила від вчених

Іноземні науковці провели масштабне дослідження, яке тривало десятиліттями, щоб знайти відповідь на запитання, що саме може допомогти людям у пошуках свого ідеального партнера. Вони сформували 4 основні правила, які значно спростять це завдання.

У журналі опублікували Теорію оцінки партнера, яка також отримала назву Теорія еволюції партнера Іствіка, Фінкеля та Джо. Вона передбачає чотири основні способи оцінювання людини, з якою ви плануєте провести значну частину свого життя.

За словами науковців, люди повинні оцінювати потенційну половинку на основі чотирьох змінних, які пропонуються у дослідженні.

1. Загальна лінза

Це "культурні, соціальні та біологічні правила", яких дотримується група. Насамперед йдеться про те, чи поділяєте ви однакове бачення ролей у стосунках, чи підтримуєте ідентичні соціальні норми, чи є фізична сумісність.

2. Перцептивна лінза

Тут важливо уже поглянути на себе, а не на свого партнера. Потрібно порозмірковувати про свій попередній досвід стосунків, про свої почуття, про те, як ти почуваєшся психологічно (самооцінка), адже все це також визначатиме, кого ти обираєш. Вкрай важливо уникати помилок минулого у нових стосунках.

3. Основна лінза

Як стверджують вчені, тут можна згадати про свій "ідеальний тип", який є у кожного в голові. Чи відповідає ваш партнер хоч частково цьому ідеалу? Не потрібно забувати, що у кожного з нас є недоліки, тому також варто визначити, з якими недоліками партнера ви готові змиритися.

4. Цільова лінза

Останній етап розпочинається лише тоді, коли ти вже перебуваєш у стосунках.

Тут важливо навчитися аналізувати все, що відбувається в парі, спостерігати, чи кожен з вас робить все можливе, щоб зберегти кохання та повагу.

Звичайно, на цьому останньому етапі завжди може виявитися несумісність, яка може призвести до розриву стосунків. Однак, беручи до уваги кожен крок, можна буде ухвалювати кращі рішення з самого початку.