Городникам на замітку: 4 вагомі причини тримати в саду шматочок мила

У бруска мила, що зберігається у вашій ванній кімнаті, є й інші застосування, крім миття рук і тіла. Місць, де його можна використовувати, нескінченна безліч. Але, оскільки весна у нас часто асоціюється з городом, то ми не могли пройти повз лайфхаки, пов’язані з цим.

Womanel перерахував кілька крутих порад, як використовувати звичайне мило з користю для ваших рослин.

Відлякування жуків

Турбують плодові мушки чи інші комахи? Із цим вам допоможе мило. Просто залиште його біля рослин, які найбільше страждають від жуків. Якщо нападу піддається теплиця, ви можете використовувати мило для обробки дверей, вікон та інших місць, куди проникають комахи. Або спробуйте підвісити його на мотузці.

Частина компосту

Переконайтеся, що ваше мило не містить синтетичних барвників і ароматизаторів, оскільки це може зіпсувати компостну купу. В ідеалі – щоб воно було повністю натуральним або розробленим для чутливої шкіри. Ці дрібні шматочки мають розпадатися близько шести місяців, тому поповнюйте їхні запаси не частіше ніж двічі на рік.

Знищення бур’янів

Висмикування бур’янів – одне з найбільш виснажливих занять. Ось чому ми радимо зробити наступне: мило можна розплавити в каструлі на повільному вогні, часто помішуючи, щоб воно не пригоріло. Потім змішайте рідке мило з білим оцтом у пляшці з розпилювачем.

Вам знадобиться приблизно 28 мл мила на 3,7 л оцту. Розпилюйте безпосередньо на докучливі бур’яни (не на рослини!). Щоб проникнути глибоко в коріння бур’янів, і вилийте суміш прямо в землю з ними.

Чищення рослин

Рослини на відкритому повітрі, як і кімнатні, брудняться, і іноді їм не завадить миття. Особливо це стосується декоративних, листяних рослин на клумбах або в горщиках у внутрішньому дворику.

Замість того щоб обливати їх водою, ви можете акуратно очистити листя. Намильте руки і нанесіть піну на листя, як зверху, так і знизу. Змийте піну й акуратно протріть листя вологим рушником, дайте йому висохнути на повітрі або протріть чистим полотном з мікрофібри.

Часом шкода викидати залишки мила. І ми пропонуємо не робити цього! Адже його можна застосовувати і для захисту ваших рослин у саду – від бур’янів, комах і не тільки. Виберіть вподобаний лайфхак і випробуйте його у себе вдома.