5 продуктів, які допоможуть печінці краще працювати

Не обов’язково пити жовчогінні препарати, достатньо включити до раціону продукти, які стимулюють роботу печінки.

Погану роботу печінки можна помітити за хронічною втомою та млявим станом. Це не обов’язково означає, що печінка хвора, можливо вона просто не справляється з обсягом небажаних для організму речовин. У такому разі може допомогти контроль своєї дієти. Які саме продукти варто додати до раціону для покращення роботи печінки.

Гіркі овочі та зелень. Артишок, брюссельська капуста та листя шавлії збільшують виділення жовчі, яка дозволяє перетравлювати жири та боротися із закупорюванням судин.

Буряк . Цей коренеплід містить велику кількість корисних для печінки речовин: пектини, бетаїн та інших. Вони борються із запальними процесами та токсинами. Найбільш корисний сирий буряк, наприклад, у салаті або смузі.

Брокколі . Антиоксиданти, які містяться в броколі, допомагають клітинам печінки боротися до окислювального стресу, а клітковина живить мікрофлору кишечника, допомагаючи прискорити обмін речовин.

Куркума . Ця спеція стимулює вироблення шлункового соку та жовчі, покращуючи травні процеси, а також є одним із найефективніших засобів, які стимулюють клітинний обмін речовин.