Чому не можна тиснути руку через поріг: забобони в українській культурі

В Україні багато людей досі дотримуються старих традицій та звичаїв, які передаються з покоління до покоління.

Вважається, що окремі забобони приносять удачу, відганяють зло та забезпечують процвітання. Ось деякі з найпопулярніших забобонів в українській культурі:

Биття посуду приносить удачу

В українській культурі вважається, що розбивання посуду приносить удачу. Це особливо поширено під час весіль чи інших урочистостей, коли гості спеціально розбивають посуд, щоб принести благословення молодятам чи господарям.

Розсипання солі приносить нещастя

У багатьох культурах, зокрема й в Україні, вважається, що розсип солі приносить нещастя. Для боротьби з цим люди кидають щіпку солі через ліве плече, щоб відігнати злих духів.

Ніколи не давайте нікому ніж

Українці вважають, що протягнути комусь ніж – це запрошення до бійки чи сварки. Заведено класти ножа на стіл або обробну дошку, і нехай інша людина сама його візьме.

Сидіти на розі столу приносить нещастя

В українській культурі вважається, що сидіння на розі столу приносить нещастя. Вважається, що якщо сидіти на розі столу, то ніколи не вийдеш заміж або буде невдача в особистому житті.

Не тисніть руки через поріг

Ці забобони досі дотримуються в багатьох регіонах України. Вважається, що рукостискання через поріг дверей може призвести до сварки чи конфлікту між двома сторонами.

UAportal