Чи можна їсти кісточку з авокадо?

Чи можна їсти кісточку з авокадо?Авокадо - вічнозелена рослина роду Персея сімейства Лаврових. Дане дерево відомо, в першу чергу, своїми плодами, які з боку чимось нагадують грушу.

Самі плоди мають досить великий розмір - в середньому 6-10 сантиметрів при вазі від кількох сотень грамів до приблизно півтора кг. Шкірка темно-зелена, а м'якоть - від ледь жовтого до зеленого. Сам м'якуш використовується в їжу, причому найчастіше для закусок або салатів.


Авокадо відрізняється невисокою калорійністю, відсутністю жирів і цукрів, а також наявністю великої кількості вітамінів E, D, C, B, A і PP) і мінеральних речовин (марганець, натрій, кальцій, магній, фосфор, калій).


Фрукт цей досить корисний для здоров'я. Він знижує артеріальний тиск, покращує роботу серцево-судинної системи, нормалізує водно-сольовий обмін в організмі, що перешкоджає розвитку недокрів'я й атеросклерозу, а також концентрує пам'ять.

Однак усе це стосується лише м'якоті плоду. А ось про кісточку такого сказати не можна. Чому? По-перше, її вживання може викликати алергічну реакцію, а також часто призводить до порушень в роботі шлунково-кишкового тракту. Пов'язано це із вмістом токсичних речовин. Якщо на людину вони взагалі можуть не мати ніякої реакції, то тварини і птахи можуть запросто отруїтися. А по-друге, за смаком нагадує справжню тирсу - невже вам по душі їсти дерево? Словом, від такого «десерту» краще відмовитися раз і назавжди хоча б для уникнення отруєння.