Відсіяти зайве: як змінилися мода та стиль українців під час війни

Від перших днів війни, яка почалась 24 лютого 2022 року, коли росія почала повномасштабний наступ на Україну, коли почала бомбити, обстрілювати ракетами, вбивати та калічити мирних жителів сусідньої держави, змінилося багато чого.

І один з аспектів життя суспільства, який найшвидше реагує на такі шокові стани - це стиль одягу. І саме мода та стиль українців зазнали великих змін за останні три місяці.

Українці - дуже сильна нація. З величезною жагою до свободи та бажанням творити своє майбутнє. Через місяць шоку та стресу, міста, з яких вигнали ворога почали трохи приходити до тями. Разом з цим, почали відновлювати роботу українські бренди одягу та шоуруми. А це були ознаки того, що люди потроху поверталися до хоча б віддалено нормального життя.

Як саме змінився наш стиль?

Ми чітко почали бачити сутність, розставляти пріоритети та відсіювати зайве стало набагато легше. Це стосується в тому числі й нашого одягу. Українці більше уваги почали приділяти базовим речам. Без зайвого декору, функціональним та універсальним.

Базові речі:

• легко комбінувати

• їх термін використання 4-5 років

• вони довше не набридають (не має необхідності постійно купляти щось нове)

Для нас пріоритет зараз - це зручність та комфорт. В шафі почали зникати зайві/не потрібні/ті, які набридли речі. Люди, які знаходились хоча б у відносній безпеці, зробили розбір свого гардероба. Однією із причин цього було те, що зараз є, на жаль, багато людей, що залишились без житла, одягу або грошей. Знайти волонтерів та волонтерські організації, які допомагають таким людям, не проблема.

Все більше людей у світі, і це не тільки українці, намагаються придбати речі з українською символікою, з кольорами нашого прапора, зі словами підтримки України, такими як "Stand with Ukraine”, "Support Ukraine" та ін. Ще більшу популярність звичайно набула вишиванка. Такі речі стали символами нескореності, свободи та сили духу. Прояв підтримки України та самих українців.

Сьогодні не потрібен конкретний день, привід чи свято, аби вдягти вишиванку. Ми зараз вдягаємо її з чим завгодно. Чи то джинси, чи шкіряна спідниця, чи шорти. Вишиванка - наш оберіг, який носити постійно стало дуже актуально та символічно.

Особливу увагу також варто приділити апсайклінгу. Це частина Sustainable fashion («стійкої» моди), коли ми даємо друге життя якимсь речам, креативимо та стильно переробляємо їх.

Українці, дуже стильна нація, ми слідкуємо за трендами, навіть під час війни, звертаємось до персональних стилістів, незалежно від статку. Українські дівчата підписані в соцмережах на велику кількість стилістів, слідкують за змінами у світі моди та навіть в магазин під домом не вийдуть недоглянутими. Нація нескорених. Нас не зламати навіть в питаннях моди та стилю у воєнний час.

Realist.online