Чи варто запевняти дитину, що Дід Мороз існує?

Чи буде малюк сердитися на вас, якщо ви відкриєте йому правду? Пояснює психоаналітик Ніколь Фабр (Nicole Fabre).

Чи варто запевняти дитину, що Дід Мороз існує?
Ми обманюємо дітей, коли розповідаємо про Діда Мороза? Ні, якщо представляємо його як міф: Дід Мороз живе в країні, де все зі снігу, їздить на оленях, возить мішок, повний подарунків, літає по небу ... Чим більше ми складаємо і фантазуємо, тим менше обманюємо. Історія стає настільки нереальною, що діти не задаються питанням, правда це чи ні. Вони сприймають її як казку. Я, наприклад, дуже люблю таку підводку: «Кажуть, що Дід Мороз ... і т. д.».

Чого потрібно уникати, щоб остаточно не забрехатись? Не варто надто вдаватися в деталі. Зберігайте деяку умовність: складаючи Дідові Морозу листа, як замовлення в магазин, ми вбиваємо весь ефект сюрпризу. І якщо ви побачили Діда Мороза на вулиці, адже перед святами їх повно на всіх кутах, скажіть дитині, що це не «справжній» Дід Мороз, а просто людина, яка одягнула його костюм, щоб його зображувати, бо так ще цікавіше. І головне - ніколи не кажіть: «Якщо не будеш слухатися, Дід Мороз не принесе тобі подарунків», тому що Новий рік і Різдво - НЕ винагорода. Важливо не забувати про дійсний сенс, який стоїть за фігурою Діда Мороза і свята в цілому.

Тобто? Прихід Діда Мороза символізує любов людей один до одного. І щоб відсвяткувати це, ми прикрашаємо будинок, купуємо подарунки, робимо сюрпризи тим, кого любимо. Ми самі створюємо мрію. До речі, зводячи все до одного Діда Мороза, ми втрачаємо величезну частину чарівництва, радості і відчуття дива.

Як краще повідомити, що Діда Мороза не буває? Ніяких рецептів тут немає. Якщо дитина і сама сумнівається, не варто їй суперечити. Порадійте за неї і похваліть, бо її сумнів означає, що вона виросла і придбала критичний погляд на речі.

Чи не образиться вона на батьків, дізнавшись правду? Вона може образитися, якщо батьки будуть наполягати, що Дід Мороз і справді існує, коли вона в цьому сумнівається, чи, якщо відповідати на її питання іронічно й грубо.

А якщо вона дізнається правду від інших і розсердиться? Скажіть: «Ми розповіли тобі цю історію так, як нам її розповідали, коли ми були маленькими». Поясніть на зрозумілому прикладі: «Ти ж не вважаєш, що ми обманюємо тебе, коли говоримо, що мишка приносить подарунок за випавший зуб, або читаємо казки про що говорять ведмеді». Дитина прекрасно знає, що ведмеді не говорять, але не просить пояснень. Ну і, нарешті, утіште її, запевнивши, що все одно будете святкувати Новий рік і Різдво і що в цей час будинок завжди стає чарівним.