Непомітні ознаки інсульту: коли викликати швидку допомогу

Ішемічний інсульт небезпечний, але часто йому не надають ранню медичну допомогу, тому що люди не розпізнають його ознаки.

Симптоми цього типу інсульту очевидні, але вони імітують ознаки багатьох інших станів, тому люди можуть не сприймати їх всерйоз. Однак ви або інші люди повинні їх зловити, бажано до того, як трапиться інсульт. Невиконання цього може призвести до серйозних незворотних ушкоджень.

Одна з основних причин інсульту - закупорка артерії. Ця ситуація запобігає потраплянню крові і кисню в цю частину мозку. Клітини мозку ушкоджуються, і якщо блокування не усувається досить швидко, пошкодження може стати незворотним.

Закупорка може бути викликана нальотом або згустком крові. У разі нальоту він може відламатися і потрапити в шию або мозок, де він може застрягти. Згустки крові можуть розчинитися до того, як досягнуть шиї або мозку, але якщо цього не станеться, вони можуть застрягти і викликати закупорку.

Фактори ризику

Більшість з них відбувається через неправильний спосіб життя (відмінний приклад - гіпертонія). Фактори ризику включають:

  • діабет
  • гіпертонія
  • високий рівень холестерину
  • миготлива аритмія
  • серповидноклітинна анемія
  • куріння
  • зловживання алкоголем
  • зловживання наркотиками
  • вроджені вади серця
  • порушення згортання

Вчені і медичні експерти досліджували генетику як фактор ризику для інсульту. Хоча є деякі свідчення того, що генетика є фактором ризику, вони лише незначно впливають на загальний ризик.

Ознаки, які не можна ігнорувати

Визначити інсульт може бути складно, тому що симптоми можуть бути нечіткими. Вони можуть виникати навіть за кілька днів до інсульту, що ускладнює їх виявлення. У жінок можуть бути інші або додаткові симптоми навідміну від чоловіків.

Оскільки симптоми так складно визначити чи зіставити, дуже важливо, щоб ви звернулися до лікаря, якщо у вас є які-небудь з цих симптомів.

1.Оніміння

Оніміння руки або ноги саме по собі не рідкість. Це може статися, якщо ваша кінцівка тривалий час знаходиться в незручному положенні. Однак якщо оніміння раптове і ви не можете знайти для нього ніякої логічної причини, це може бути ознакою інсульту. Це особливо вірно, якщо оніміння спостерігається тільки з одного боку тіла, особливо з лівого.

2. Раптове забуття

Випадкова втрата рівноваги, запаморочення або непритомність - це не нормально ні за яких обставин. Це показник того, що щось не так, навіть якщо це дрібниця. На жаль, це теж симптом інсульту.

Якщо це трапилося з вами, не відмахуйтесь. Вам потрібно буде звернутися до лікаря, не дивлячись ні на що, але пошукайте інші ознаки інсульту. Якщо ви їх знайдете, без коливань вирушайте у відділення невідкладної допомоги.

3. Запаморочення

Раптове затуманення - серйозна ознака того, що з вашим мозком щось не так. Звичайно, це може означати, що ви втомилися, але навряд чи. Оскільки інсульт характеризується закупоркою крові в мозку, логічно припустити, що у вас почнеться порушення когнітивних функцій. Раптове замішання або затуманення - це очевидна надзвичайна ситуація. Це може означати, що у вас скоро трапиться інсульт.

4. Зорові ефекти

Ознакою інсульту є проблеми із зором, наприклад двоїння в очах або нечіткість зору. Як і інші симптоми, це могло статися раптово. Проблеми із зором також можуть вказувати на інші стани. Що б ви не робили, швидко зверніться до нього, якщо це станеться з вами.

5. Головний біль

Головні болі - справа звичайна і як правило, не вказує на що-небудь істотне. Однак, якщо у вас гострий головний біль, і це найсильніший головний біль, який у вас коли-небудь був у вашому житті, це ненормально. Це особливо вірно, якщо у вас не було головного болю або мігрені до цього.

6. Проблеми з диханням

Хоча це менш поширений симптом інсульту, іноді він може трапитися з деякими людьми. Неможливість дихати - навіть якщо це не ознака інсульту. Принаймні, це може призвести до непритомності і травм крім усього, що з вами відбувається. В цьому випадку негайно припиніть те, що ви робите, і зверніться за медичною допомогою.

7. Невиразне мовлення

Невиразне мовлення - класична ознака того, що у когось трапився або ось-ось станеться інсульт. Це відбувається з тієї ж причини, по якій трапляється замішання - блокування мозку. Блокування може впливати на частину мозку, яка контролює мову і/або психомоторні навички. Якщо ви раптом стали невиразно говорити, зверніться за допомогою. Якщо ви один, зателефонуйте у швидку.

Ознаки у жінок

Ці ознаки трапляються з жінками частіше, ніж з чоловіками. Незрозуміло, чому між цими симптомами є така величезна гендерна нерівність.

8. Раптова слабкість

Вам може бути важко піднімати руки і ноги. Насправді, вам може бути складно що-небудь зробити. Може бути, ви не можете втримати легкі речі або не можете підібрати чашку. Якщо ви раптово відчуєте слабкість, можливо, у вас трапився інсульт.

9. Гикавка

За словами невролога Дайани Грін-Чандоса, доктора медицини, директора відділення критичної неврології в Медичному центрі Векснера при Університеті штату Огайо, раптова болюча гикавка, що виникає з нізвідки, є ознакою наближення інсульту. Вона каже, що медична спільнота або вчені не до кінця розуміють, що викликає гикавку, але вона широко поширена серед жінок, які постраждали від інсульту.

Найголовніше, що потрібно пам'ятати про ознаки ішемічного інсульту полягає в тому, що вони відбуваються дуже раптово, зазвичай без помітного попередження. Звичайно, деякі симптоми можуть проявитися за кілька днів до інсульту, але вони все одно з'являться раптово. Кращим підтвердженням може бути одночасний пошук декількох знаків.

Вам може бути важко розпізнати свої знаки. Однак інші побачать, що з вами щось не так. Дуже важливо ділитися своїми знаннями з друзями і сім'єю, щоб вони теж знали, що робити.

Існує акронім, який широко використовується для визначення того, чи є у кого-то інсульт. Акронім - F.A.S.T. щоб нагадати вам діяти швидко, якщо у вас стався інсульт.

F - Обличчя. Одна сторона обличчя опущена

А - Руки. Проблема з підняттям однієї з рук

S - Мова. Мова невиразна або звучить заплутано

Т - Час. Дійте негайно

Якщо ви або хтось із оточуючих подаєте ознаки інсульту, найкраще негайно звернутися за допомогою. Зрештою, краще перестрахуватися, ніж шкодувати.

Главред