Осінь, депресія і немає натхнення - як бути?

Відомий класик так писав про осінь: «Сумовита пора! Очей зачарування...» Саме такі почуття відчувають люди восени. Легкий смуток, апатія, брак енергії і творчий застій - знайомо? Всі немов занурені в осінній сон. Але треба здригнутися! Як же це зробити?

Осінь, депресія і немає натхнення - як бути?
Осінь - чарівна пора року. Оберемки жовто-червоного листя, свіжий вітерець спонукають до творчості, а ви знову хандрити? Немає сил йти на роботу, займатися домашніми справами і творчістю? Швидше за все, це звичайна осіння депресія.

Особливо гостро вона протікає у людей, які з якихось причин не змогли гідно провести літню відпустку і відпочити. Трудоголіки в кілька разів частіше страждають синдромом вигоряння і мають ознаки хронічної втоми. Але найчастіше осіння хандра нападає на людей творчих професій, тому що вони мають сприйнятливу психіку і гостро реагують на зміну погодних умов.

Як повернути натхнення?

Психоемоційна нестабільність, яка спостерігається в осінній період, виникає внаслідок змін, що відбуваються в організмі людини з приходом осені. Дні стають коротшими, раніше темніє, тому людині доводиться перебудовувати свої внутрішні біоритми і пристосовуватися. Такі зміни завжди викликають стрес.

Влітку багато людей дозволяють собі лягати спати далеко за північ, активно проводячи останні дні минулого сезону. Але восени потрібно входити в робочу колію, а як це зробити, коли на душі туга і осінні пейзажі не радують око?

Постарайтеся максимально розслабитися. Навіть якщо навалилися турботи і справи, відкладіть вирішення всіх проблем на кілька днів. А цей час присвятіть відновленні душевної рівноваги. Коли сумно і немає сил, вирушайте в подорож або на прогулянку. Можна поїхати на вихідні за місто. Природа творить чудеса! Осінній ліс сповнений енергії, якою з вами хоче поділитися кожне дерево або чагарник. Насолоджуйтеся єднанням з природою, черпайте в неї сили і мудрість. Енергія природи безмежна - її вистачить кожному, хто її потребує.


Прекрасно, коли в будинку є домашні вихованці. Спілкування з тваринами відмінно знімає стрес, жене депресію і дарує багато позитиву. Пограйте зі своєю собакою в лісі, біля водойми, побудьте в колі найближчих людей, і ви відразу отримаєте сили. Натхнення приходить раптово, але не варто зациклюватися на своєму стані. Відпочиньте від негативних думок, згадуйте тільки позитивні моменти в своєму житті. Дуже важливий саме позитивний настрій.

Якщо ви давно не ходили в театр, обов'язково зробіть це зараз. Порадуйте себе хорошою акторською грою, новими враженнями та цікавими знайомствами. Восени жінкам корисно здійснювати покупки і змінювати зовнішність. Навіть якщо ви не любителька кардинальних змін, внести нотку екстравагантності в свій образ, змінивши колір волосся або купивши кілька обновок, все таки варто. Чим більше часу жінка приділяє догляду за собою, тим впевненіше вона йде по життю і більшого домагається в улюбленій професії.

Осінь - час зайнятися оздоровленням організму

На осінні місяці припадає загострення респіраторно-вірусних захворювань. В певній мірі це відбувається через негативний вплив стресу і пригніченості. Дощові дні, нестійка погода, скорочення світлового дня - все це послаблює імунітет і підвищує ризик розвитку хвороб. Але ви можете тримати під контролем своє здоров'я, докладаючи певних зусиль.

Для підвищення захисних сил організму рекомендується підвищити якість харчування. Відмовтеся від їжі швидкого приготування, так як вона погано перетравлюється, уповільнює колообіг обмінних процесів і погіршує стан шкіри. Замість жирного м яса перейдіть на курку, телятину. Збагатити раціон харчування вітамінами і мікроелементами допоможуть фрукти, овочі, які містять корисну клітковину. Грубі волокна прочищають кишечник і запобігають відкладенню холестерину на стінках судин.