Чому жінкам потрібне волосся на тілі

Переважна більшість жінок позбавляється від зайвого волосся на тілі всіма доступними способами, а представниці прекрасної статі, які не роблять цього, вважаються маргіналами. Однак експерти підкреслюють, що наявність волосся на тілі корисна для здоров'я не тільки чоловіків, а й жінок.

Чому жінкам потрібне волосся на тілі
На цьому тижні популярна американська співачка Майлі Сайрус в черговий раз привернула до себе уваги журналістів, коли продемонструвала неголені пахви. Можливо, Майлі зробила це просто для того, щоб викликати черговий скандал навколо свого імені. Однак вона мимоволі зробила правильний вчинок для свого здоров'я.

Волосся на тілі потрібне людині, воно корисне для його здоров'я, незалежно від того, чи росте воно на чоловікові або жінці. Професор біології Університету Бретфорда у Великобританії Дес Тобін пояснює, що волосся на тілі дуже корисне для підтримки здорової шкіри. Кожна волосяна фолікула не тільки виробляє тканину волосся, але також має велику кількість кровоносних судин, нервів і жиру навколо себе.

Волосяні фолікули багаті стовбуровими клітинами, які допомагають загоєнню шкіри. Якщо взяти рану на зовнішній частині руки чоловіка, де фолікул більший і крупніший, а також рану з внутрішньої сторони руки, де їх менше, то в першому випадку травма буде гоїтися набагато швидше. Це пов'язано з впливом стовбурових клітин і припливом крові.

Волосся на голові придумане в ході еволюції для захисту людини від перегрівання на сонці, хоча сьогодні це вже не так актуально. Волохаті чоловіки володіють додатковим захистом від опіків сонця. Ще одна історична функція волосся на тілі - підтримання тепла в організмі. Свою корисну роль грають навіть волосся в носі - вони захищають від проникнення туди сторонніх предметів, на зразок пилу або бруду. Ці частинки можуть пробитися через ніс і потрапити в легені, що викличе зараження.

Волохаті груди чоловіка довгий час вважалася ознакою маскулінності і доброго здоров'я, і ​​цьому є наукові підтвердження. Волосся на тілі утворюється під впливом високого рівня гормону тестостерону і його похідного дигидротестостерона - чим більше волосся, тим більш високий рівень цих гормонів має чоловік, що корисно для його здоров'я. Втім, гладкі груди зовсім не є ознакою нездоров'я.