ВІЛ майже не відрізняється від комп'ютерного вірусу

Дослідники встановили, що ВІЛ поширюється по організму подібно комп'ютерному вірусу. Але рання діагностика є ключем до ефективного лікування.

ВІЛ майже не відрізняється від комп'ютерного вірусу
Нова комп'ютерна модель розповсюдження і прогресування ВІЛ показала, що він дуже схожий по своїй дії на який-небудь комп'ютерний вірус. Фахівці в області ВІЛ/СНІДу та комп'ютерні експерти з Університетського коледжу Лондона зробили це відкриття після того, як створили комп'ютерну симуляцію поширення вірусу.

Ці вчені працювали спільно для побудови моделі гібридного поширення, яка акуратно пророкує прогресування ВІЛ у СНІДу в ході великих клінічних досліджень. Вчені прийшли до однозначного висновку про те, що ранній початок терапії є ключовим у справі зупинки розвитку вірусу.

Автори дослідження з'ясували, що поширення ВІЛ у людей відбувається двома шляхами - через кровотік і безпосередньо між клітинами. Це дуже схоже на те, як деякі віруси поширюються через інтернет і за допомогою локальних мереж, щоб інфікувати як можна більшу кількість комп'ютерів.

Модель показала безліч однакових характеристик між ВІЛ і якими-небудь комп'ютерними хробаками, на кшталт знаменитого Conficker, вперше виявленого в 2008 році. Цей вірус вразив комп'ютери у військових і поліцейських мережах по всій Європі, він зберігає свою активність і сьогодні.

"У ВІЛ і Conficker є гібридний механізм поширення, який зберігається протягом довгого періоду часу, тому їх неймовірно важко знищувати, - говорить автор дослідження Чангванг Жанг. - Наша модель допомогла пояснити ці важливі особливості ВІЛ та комп'ютерних вірусів, щоб передбачити розвиток інфекції. Ми сподіваємося, що нове розуміння гібридної епідемії допоможе нам краще боротися із ВІЛ та з Conficker".