Глобальне потепління загрожує людству страшними хворобами

Глобальне потепління небезпечне для здоров'я не тільки планети, а й усіх населяючих її людей. Відомий американський вчений висловив думку про те, що через зміни клімату інфекційні хвороби тепер поширюються значно швидше.

Глобальне потепління загрожує людству страшними хворобами
Такі небезпечні інфекційні захворювання, як вірус Ебола і лихоманка Західного Нілу, будуть поширюватися значно швидше по новим для себе територіям, що є результатом глобального потепління. Цю думку висловив відомий американський вчений, професор зоології Деніел Брукс. Він попереджає, що загрожують людству нові виклики в зв'язку зі зміною клімату, так як підвищення температури створює сприятливе середовище для розмноження багатьох патогенів.

На думку вченого, людям загрожують смертоносні епідемії, так як суспільство поки не може зупинити хвороби, які розповсюджуються по світу з великою швидкістю. "Мова не про те, що буде якийсь один "штам Андромеди", який знищить всіх на планеті, - говорить професор Брукс, згадуючи популярний фантастичний фільм 1971 року про страшний вірус. - Нас чекає безліч локалізованих спалахів, які у багато разів збільшать тиск на системи охорони здоров'я та ветеринарії".

У своєму дослідженні професор Брукс переважно вивчає життя паразитів в тропіках, а його колега професор Ерік Хоберг працює в арктичному регіоні. Кожен з учених спостерігає появу мікроорганізмів, які раніше ніколи не жили на цих територіях, а також поширення місцевих патогенів на інші ділянки. Зміни клімату через глобальне потепління призводять до того, що тварини піддаються впливу деяких паразитів та патогенів, які є абсолютно новими для них. Це ж загрожує і людям, так як патогени продовжують еволюціонувати і пристосуватися до нових для себе умов життя.