10 речей, які всі батьки роблять правильно

Напевно, всіх батьків іноді відвідують невеселі думки: все жахливо, я не справляюся, це провал, я втомився від своїх дітей і так далі. Але, насправді, не все так погано і всі ми, зрештою, заслужили трохи підтримки. А хто вас похвалить, якщо не ми самі?

10 речей, які всі батьки роблять правильно
1. Ви приносите себе в жертву. Кожен день.

Мами і тата приносять в жертву свою душевну рівновагу, особистий простір, інтереси, хобі, улюблені заняття, сон, а іноді навіть здоров'я. Всі ми чим-небудь, та й жертвуємо. Чому це правильно? Та тому що жертвувати - значить духовно рости, менше думати про себе і вчитися допомагати ближнім.

2. Ви витрачаєте час на себе.

Здавалося б, це суперечить пункту №1, проте це не зовсім так. Якщо у вас є можливість витратити частину часу на самого себе, і ви саме так робите, то це правильно. Наприклад, просите когось доглянути вдень годинку-другу за дітьми, а самі просто спите. Якщо ви дбаєте про свій стан, то можете більш якісно дбати і про дитину. Крім того, дітям потрібно буде зрозуміти, що мама теж людина і потребує відпочинку. Іноді можна відправитися і на вечірку з подружками. Це не тільки відмінне перезавантаження, але і привід згадати, що ви не тільки мама, але ще й просто людина, якій подобається реготати з друзями над всякою нісенітницею. А потім ви повертаєтеся додому з новими силами, і ваші малюки здаються вам ще милішими, ніж раніше.

3. Ви дбаєте про те, щоб діти були ситі.

Гамбургер з сиром або органічна їжа? Насправді це неважливо. Ви годуєте свою дитину грудним молоком або сумішшю, самі робите овочеве пюре чи даєте малюку банкове, в будь-якому випадку ви робите правильно. Ви забезпечуєте іншу людську істоту харчуванням, а значить - енергією для розвитку і зростання. Якщо раз в місяць довелося погодувати дитину фастфудом, це зовсім не означає, що ви погана мати.

4. Ви одягаєте.

Одягнена ваша дитина з ніг до голови в модні бренди або речі, які залишилися від старшого брата, в будь-якому випадку, ви піклуєтеся про те, щоб малюк не мерз, був чистим і відчував себе комфортно. І так з дня в день - роками! Хіба за це не варто самих себе поважати?

5. Ви робите роботу по дому.

Може, ви не міняли постільну білизну вже місяць, а може, все у вашому будинку виблискує чистотою. У будь-якому разі виконання домашніх обов'язків вимагає неймовірних зусиль. Якщо ваш будинок не виглядає як картинка в рекламі - це не привід себе картати. Просто подумайте, як можна перерозподілити час і обов'язки, щоб все встигати.

6. Ви граєте з дітьми.

Навіть якщо іноді вам доводиться відмовлятися пограти з дитиною у всілякі «а давай ми не по - справжньому», ви все одно так чи інакше проводите час разом з дітьми. Може, ви їм читаєте, гуляєте в парку або дивитеся з ними мультики. Зовсім не обов'язково при цьому грати з ними в Барбі, якщо у вас немає для цього настрою. Зараховується будь-яке спільне проведення часу, і чим веселіше вам всім буде при цьому, тим краще.

7. Ви підтримуєте їх віру в чари.

Якщо у вас є діти, вам постійно доводиться мати справу з такими особистостями як Дід Мороз, Зубна Фея і іншими. Все, що вам залишається - не розчаровувати дітей, підтримувати у них віру в чудове і чарівне. Навіть якщо вам доводиться під покровом нічної темряви, намагаючись не шуміти, розкладати подарунки під ялинкою, а потім докладно розповідати, відповідаючи на всякі каверзні питання, як саме ці подарунки були Дідом Морозом доставлені. Адже дитинство - єдина пора в житті, коли можлива безоглядна віра в чарівництво. І якщо ви до пори до часу її не руйнуєте, то ви абсолютно праві.

8. Вам вдається взяти себе в руки і не накричати на дитину.

Буває, вам цього зробити не вдається, але ми говоримо зараз не про ці жахливі рази. Ми говоримо про ті, хай нечисленні, випадки, коли ви все зробили правильно. Наприклад, коли ваша старша дитина в розпачі повідомила вам якось ввечері, коли ви були вже дуже втомленою, що завтра йому конче треба здавати проект з фізики на міжшкільний конкурс, а він нічого не встиг. І ви взяли себе в руки і не накричали на нього, а навпаки, допомогли все доробити.

9. Ви - учитель для своїх дітей.

Не варто забувати, що батьки не тільки навчають дітей таким базовим речам як є, говорити, ходити або чистити зуби, але й іншим не менш важливим для життя навичкам. Наприклад, не перебивати співрозмовника, дружити, допомагати слабким, старим і хворим і так далі, словом, бути гарною людиною. По суті, батьки вчать дітей абсолютно всьому. І це правильно!

10. Ви виживаєте, і це вже добре

Вираз «я на межі» досить часто можна почути від різних людей. Але тільки батьки можуть до кінця відчути, що це таке. Наприклад, ви спали вночі від сили години дві, і то не підряд, тому що у малого була температура і різалися зуби. Тим не менш, 25 тисяч справ на наступний ранок ніхто не відміняв. І ви їх робите, просто робите одне за іншим або декілька одночасно, хоча єдиним вашим бажанням є, що називається, «накритися дрантям і не відсвічувати». І так з різним ступенем втоми день за днем, дні складаються в тижні, а ті - в місяці і роки. Навіть не усвідомлюючи, як саме, але в кінці кінців ви проходите через це і залишаєтеся живі, незважаючи на хронічне недосипання і стреси. Ну що ж, і це теж правильно.

Завжди пам'ятайте одну дуже важливу річ - ви робите все, що в ваших силах і саме ви і ніхто інший - найкращі мама і тато для ваших дітей. І неважливо, як живуть і справляються з дитиною ваші друзі, родичі або сусіди.