Як знизити кров'яний тиск за три місяці: вчені назвали п'ять важливих звичок

Велике значення для здорового серця мають фізичні навантаження: біг, розтяжка і заняття йогою. Необхідно стежити й за харчуванням: багаті калієм продукти прибирають сіль із судин.

Підвищений кров'яний тиск, який у Великій Британії часто називають "тихим вбивцею", став серйозною проблемою для населення. Приблизно половина британців не перевіряє цей показник, пише газета The Times.

Вважається, що приблизно чотири мільйони британців можуть страждати від невиявленої гіпертонії. Якщо захворювання не лікувати, воно може закінчитися серцевими нападами, проблемами з нирками і судинами.

Доктор Олівер Гуттманн розповів The Times, що високий кров'яний тиск впливає на функціонування судин задньої стінки ока і призводить до проблем із зором.

За словами міністра охорони здоров'я Андреа Лідсома, національна служба охорони здоров'я розширила аптечний асортимент, додавши 2,5 мільйона перевірок артеріального тиску в місцевих аптеках.

Фізичні навантаження та йога

Експерти виділили п'ять ключових змін у способі життя, які можуть допомогти знизити кров'яний тиск за три місяці. Насамперед слід виконувати ізометричні фізичні навантаження: планку, низькі присідання та сидіння біля стіни.

"Ізометрія збільшує кровотік і кровоносні судини розширюються. Ви не отримаєте такого ефекту від інших вправ", — зазначає доктор Джеймі О'Дрісколл, експерт із серцево-судинної фізіології з Кентерберійського університету Крайст-Черч.

Біг — друга корисна вправа, що поліпшує кров'яний тиск і здатність організму використовувати кисень. На думку дослідників, менш ніж сім годин сну потенційно можуть призвести до підвищення кров'яного тиску на 7%. Ризик зростає до 11% для тих, хто зазвичай спить п'ять і менше годин на добу.

Сидіння біля стіни визнано ефективним у боротьбі з високим кров'яним тиском. Як сказав доктор О'Дрісколл, не варто думати, що виконувати цю вправу потрібно під кутом 90 градусів.

"Краще розширити кут у колінах і утримувати його протягом двох хвилин, ніж скорочувати тривалість вправи", — пояснив фахівець.

Дослідження показали, що восьмихвилинне тренування тричі на тиждень, що складається з чотирьох підходів двохвилинних ізометричних вправ, значно запобіжить ризику гіпертонії. Лікарі настійно рекомендують вибрати вправи на розтяжку або присвятити пів години на заняття йогою.

Регулярна розтяжка тіла може допомогти знизити кров'яний тиск шляхом зменшення жорсткості кровоносних судин. Учені з Університету Саскачевану в Канаді просили людей із легкою гіпертонією включити в денний розпорядок дня протягом п'яти днів швидку щоденну прогулянку, 30-хвилинну розтяжку великих м'язів і підколінних сухожиль.

Правильне харчування

Консультанти-кардіологи радять зменшити споживання великої кількості солі, оброблених продуктів та алкоголю.

Включення в раціон продуктів, багатих калієм, також може допомогти знизити кров'яний тиск. Дієтологи радять вживати банани, сочевицю, картоплю, авокадо, фініки, листову зелень та інші продукти.

"Калій відіграє роль у контролі артеріального тиску. Він допомагає організму прибрати сіль із кровотоку", — коментує дієтологиня Ріаннон Ламберт, авторка книги "Наука про харчування".

Фокус