У ці міфи про догляд за волоссям жінкам не варто вірити

Серед різноманіття інформації у інтернеті дуже легко заплутатися і прийняти міфи за правду. Про те, у що точно не варто вірити, ми розповімо вам далі.

Засоби з догляду за волоссям мають бути дорогими

У багатьох топових блогерів часто заявляється (і досить безапеляційно), що дорого — це точно ефективно і ціна визначає якість. При цьому порівняльний аналіз і розбір складу не проводиться.

І якщо це настільки переконливо заявляє блогерка з волоссям як у богині, багата, успішна, як не повірити? Не усі замислюються про те, що гарне життя цієї блогерки (а також робота маркетологів, дизайнерів, менеджерів) оплачується споживачем під час придбання цього засобу з досить простим складом.

Наприклад, шампунь за 728 гривень, який ви змиєте за 1-3 хвилини, не встигне попрацювати — він потрібен лише для видалення забруднень з волосся й шкіри голови.

Потрібно мити голову якомога рідше

«Вона миє голову раз на два тижні, тому відростила таку довжину…» або «А ось наші прабабусі у селах мили голову раз на тиждень і мали коси завтовшки з кулак». Чули таке?

Насправді голову слід мити у міру забруднення. Це вам скаже будь-який професійний трихолог-дерматолог. Довго не мити брудну голову навіть шкідливо для здоров’я шкіри голови, тому терпіти точно сенсу немає. Питання лише у підборі правильного шампуню.

Якщо ви вважаєте, що голова занадто швидко забруднюється, замініть шампунь. Спробуйте пілінг, маску для очищення або скраб для шкіри голови.

Потрібно користуватися лише безсульфатним шампунем

Це помилка, тому що усі ми різні, з різним типом шкіри і структурою волосся. Немає єдиного шампуню для усіх — тому на ринку їх і існує така кількість.

Потрібно користуватися тим шампунем, який добре промиває, не сушить, не робить жорсткими кінці, саме на вашому волоссі. Спостерігайте за кучерями після використання шампуню: чи свербить голова, наскільки довго залишається свіжою, якими є кінчики на дотик, як працює маска або кондиціонер після того чи іншого шампуню. І робіть свій вибір.

Підійде будь-який шампунь

Твердження звучить приблизно таким чином: «Беру будь-який шампунь з полиці — і маю розкішне волосся». Так, у дівчини дійсно гарне волосся. Це її особистий рецепт, її формула успіху.

Але це, знову ж таки, не означає, що така порада підійде усім. Для короткого волосся це найімовірніше спрацює, а ось чим довшим є ваше волосся, тим уважніше потрібно обирати засіб.

Уся хімія — це зло

Напевно ви неодноразово наштовхувалися на любителів усього природного. Вони стверджують: «Я користуюся лише натуральними масками — травами, відварами, кефірами, яйцями, оліями». Демонструють свої успіхи і рекомендують метод усім. Причому, зазвичай, вони ж й продають ці засоби.

Позитивний результат за наявності такого підходу може бути. Проблема лише одна — весь маркетинг таких продуктів побудований на навіюванні страху споживачеві перед усім хімічним. У хід йдуть байки про рак, дерматити, екземи, випадання волосся і т. д. А коли довірливий споживач достатньо наляканий, йому одразу ж пропонують травичку, олійку.

Але забувають згадати, що натуральні продукти у догляді за волоссям теж є небезпечними. А для деяких людей вони можуть бути навіть небезпечнішими за сертифіковані косметичні продукти у банках. Тому що олії, трави і екстракти є гарними у догляді, але достатньо активними щодо впливу на шкіру. І зловживати таким доглядом теж не варто.

Висновок — і хімічний догляд, і натуральний принесуть лише користь за наявності грамотного підходу. У всьому потрібен баланс і розумний підхід.

Потрібно мати купу різноманітних банок

Створюється враження, що потрібно захаращуватися, щоб мати розкішне волосся. Насправді цього робити не потрібно, тому що зрештою ви заплутаєтеся, що працює добре, а від чого варто відмовитися, тому що воно не працює взагалі або працює не так, як вам хотілося б.

У більшості засобів термін придатності з моменту відкриття банки — 6-12 місяців. Тому тримайте у ванній лише те, чим користуєтеся регулярно. І докуповуйте баночки у міру закінчення, якщо вони вам підійшли.

Усе вирішує генетика

Дуже зручний міф для ледарів. Розкішне волосся — це безперечно заслуга генетики. Особливо у тому разі, коли людині не потрібно докладати особливих зусиль щодо догляду, щоб воно виглядало відмінно. Але хіба люди навколо не працюють над собою?

Хтось йде у спортзал і стежить за харчуванням, щоб побороти свою схильність до зайвої ваги. І до речі, домагається приголомшливих результатів. Те ж саме з волоссям: якщо докладати зусилля і підбирати комплексний професійний догляд, можна зробити своє волосся гарнішим. І воно блищатиме та радуватиме вас, якими б не були вихідні генетичні дані.