Труїтеся за свої ж гроші: це сало не можна їсти у жодному разі

Не все сало однаково корисно - розповідаємо, від якого продукту краще відмовитися, щоб не "заробити" проблем зі здоров'ям.

Сало - популярний український продукт, який є практично в кожному холодильнику. Воно добре насичує, може зберігатися роками і, як стверджують дієтологи - сало дуже корисне. Правда, не все. УНІАН розбирався, яке сало і кому можна їсти без побоювання, а яке навпаки - шкідливе для здоров'я.

Сало - це шар жиру, який містить вітаміни, поліненасичені жирні кислоти, антиоксиданти та багатий селеном. Користь сала важко переоцінити: воно зміцнює імунітет, протистоїть раковим захворюванням, захищає судини від атеросклерозу, покращує обмін речовин і має хорошу жовчогінну властивість. Але, виявляється, не все сало однаково корисне. 

Чим шкідливе сало

Сало буває різних видів: сире солоне, копчене, варене і смажене. Серед усіх корисно їсти тільки сире солоне сало - після засолу воно практично не втрачає своїх корисних властивостей.

При варці з сала просто "йдуть" корисні речовини. Найшкідливішим вважається копчене сало і смажене сало. При такій обробці в продукті утворюються шкідливі для здоров'я канцерогени, а, зловживаючи ним, можна "заробити" панкреатит, холецистит, камені в жовчному міхурі та високий рівень холестерину в крові. Тому лікарі радять відмовитися від смаженого і копченого сала або, в крайньому випадку, не захоплюватися ним. Втім, сире солоне сало можна теж не всім.

Чим небезпечне сире сало і кому його їсти не можна

Сире, але солоне сало теж може бути небезпечне для здоров'я деяких людей. Лікарі не рекомендують вживати його:

  • при захворюваннях печінки;
  • з захворюваннями нирок;
  • при жовчнокам'яній хворобі;
  • при панкреатиті;
  • при холециститі;
  • при порушеннях ліпідного обміну;
  • людям із зайвою вагою - можна тільки після індивідуальної консультації лікаря-дієтолога.

Також лікарі попереджають, що не можна їсти старе жовте сало - в ньому можуть міститися шкідливі для організму канцерогени і токсини.

Найкорисніше - несолоне сире сало. Його можна їсти щодня, але в межах розумного - 20-25 г, це 1-2 шматочки.