Лікарі встановили несподіваний ефект від регулярного сексу

Регулярні заняття сексом знижують артеріальний тиск так само ефективно, як і спеціальні медпрепарати, стверджують лікарі американського Університету Джорджії.

Артеріальний тиск у групи добровольців, які взяли участь в експерименті, впав на 13% щодня після сексу. При прийомі таблеток категорії діуретиків дозволяв досягти таких же результатів. Згідно з результатами дослідження, чим більше задоволень приносить оргазм, тим нижче згодом чиниться тиск.

За поясненням лікарів, секс справляє подібний ефект за рахунок збільшення показників гормону окситоцину. Окситоцин ефективно зменшує рівень стресу. Під час експерименту учасники займалися сексом, не знімаючи спеціальних моніторів серцевого ритму. Медики також просили оцінити рівень інтенсивності оргазму за шкалою від 66 до 106 пунктів.

Середня позначка склала 87 пунктів. До експерименту середньостатистичний систолічний тиск у добровольців складав 115 мм ртутного стовпа. Після сексу цей показник знижувався на 17 мм ртутного стовпа.

Як мовиться в опитуванні без жодного додаткового зниження цей показник є абсолютно нормальним і не загрожує здоров’ю. Тому неможливо однозначно стверджувати, що заняття сексом допоможуть тим, хто страждає від підвищеного артеріального тиску або гіпертонії з показниками, які перевищують 140 на 90.