Названо жирний продукт, який захищає від хвороб печінки і серця

Будучи жирним продуктом, сир рекомендується вченими для продовження життя, захисту від хвороб печінки і серцево-судинної системи.

Захист від раку печінки. Помірне споживання сиру знижує ризик деяких небезпечних захворювань і збільшує тривалість життя, про це пише видання Express, посилаючись на дослідження вчених Техаського університету Ей-енд-ем. Ці фахівці виявили, що витримані сири, включаючи чеддер, брі, пармезан, – захищають від хвороб печінки і можуть допомогти запобігти раку органу.

“Встановлено, що ці три сири містять хімічну речовину спермідин, що перешкоджає розмноженню пошкоджених клітин печінки. Завдяки цьому знижується ризик фіброзу печінки – хвороби, при якій в ній множиться рубцева тканина, сприяючи виникненню раку”, – констатує джерело.

Продовження життя. Сир при правильному споживанні захищає від хвороб серця і судин. Завдяки даній особливості жирний продукт може сприяти продовженню життя. Дослідження за участю 800 жителів Італії, показало: люди з більш високим вмістом сирного інгредієнта спермідину в раціоні харчування, відрізняються показниками більш низького кров’яного тиску. Також у них нижче ризик серцевої недостатності, інших серцево-судинних порушень.

“Щоденна порція сиру розміром з сірникову коробку знижує ймовірність серцевих захворювань на 14 відсотків”, – резюмували дослідники.

В іншому дослідженні, проведеному фахівцями Університетського коледжу Дубліна, було проаналізовано вплив сиру на рівень холестерину. Автори проекту дійшли висновку, що любителі сиру не мають більш високого рівня холестерину, ніж ті, хто до нього байдужий.

Китайськими вченими з Університету Сучжоу також був зроблений висновок, що вітаміни, мінерали і білки, що містяться в сирі, можуть захищати від серцево-судинних захворювань. Вони констатували: хоча це і жирний продукт, високий рівень кальцію в ньому сприяє тому, що організм засвоює менше жиру.

Дослідники порекомендували вживати сир в кількості близько півтора унцій (40 грамів) в день.