Медики назвали небезпечні наслідки для здоров'я від вживання борошна

Перш ніж ви зможете по-справжньому зрозуміти, що відбувається з вашим тілом, коли ви їсте вибілену муку, ви повинні знати, що таке вибілена мука і в яких продуктах ви її знайдете. 

Ця тонка біла мука є основним інгредієнтом багатьох продуктів, таких як хліб, млинці, вафлі, сухі сніданки, крекери, макаронні вироби, випічка та тістечка.

Вибілене борошно, як випливає з назви, вибілене добіла. Але спочатку воно очищається, тобто пшеничне зерно, з якого воно починалося, було повністю позбавлене багатих на поживні речовини висівок і зародків пшеничного ядра, залишаючи тільки м'якший ендосперм. 

«Процес рафінування призводить до меншої кількості білка, меншої кількості клітковини та меншої кількості деяких вітамінів та мінералів, ніж його аналог із цільного зерна», — каже член медичної наглядової ради Моллі Хембрі, MS, RD, LD, зареєстрований дієтолог. 

Після очищення розмелене борошно відбілюється мірошниками шляхом обробки борошна хімічними речовинами, такими як газоподібний хлор або перекис бензоїлу. Кінцевим продуктом є яскраве біле борошно, дуже тонке і бархатисто-м'яке, що ідеально підходить для випічки.

Хоча білі борошно є основним продуктом домашнього господарства, воно не є кращим вибором борошна, коли йдеться про ваше здоров'я.

1. Ви можете бути схильні до більш високого ризику діабету II типу.

Генетика, раса та етнічна приналежність, а також ваш вік відіграють певну роль, спосіб життя є основною причиною діабету 2 типу, тому цей розлад можна повернути назад за допомогою дієти.

2. Ви можете наражатися на більш високий ризик ожиріння.

Ожиріння є ще однією ознакою та симптомом високого рівня цукру в крові та поганої чутливості до інсуліну, часто через вживання занадто великої кількості продуктів із біленого борошна.

3. У вас можуть виникнути запори.

Можливо, ви їсте занадто багато продуктів, позбавлених клітковини, таких як продукти, виготовлені з рафінованого вибіленого борошна.

4 . У вас поганий загальний раціон.

Коли ви їсте багато продуктів з біленого борошна, ви ефективно витісняєте багато поживних, цілісних продуктів, які повинні їсти.

5. Ви можете зіткнутися із хронічним запаленням.

Офіційно зване «хронічним слабовираженим запаленням», це коли ваша імунна система знаходиться в постійному тривалому стані готовності, виробляючи хімічні речовини імунної системи, які з часом можуть пошкодити клітини.

Декілька досліджень показали, що високе споживання вуглеводів, особливо з продуктів з високим глікемічним індексом, таких як тістечка, печиво, макаронні вироби та інші продукти з біленого борошна, пов'язане з високими концентраціями прозапальних сполук імунної системи.

6. Ви можете наражатися на більш високий ризик серцево-судинних захворювань.

Серцево-судинні захворювання, серцевий напад та серцева недостатність пов'язані з порушеннями обміну речовин – запаленням, високим рівнем цукру в крові, діабетом та ожирінням.

Дослідження BMJ показало, що кожні 7 г додаткової клітковини, що споживається щодня, знижують ризик серцево-судинних захворювань на 9%.