Чому потрібно відкладати гаджети під час їжі, розповіла лікарка

Під час їжі найкраще взагалі ні на що не відволікатися, максимум допустима легка світська бесіда, розповіла лікар-дієтолог клініки Інституту харчування РАМН Юлія Панова.

Спеціалістка зазначає, що ставлення до прийому їжі має бути те саме відношенню до сну, а також рекомендує зробити трапезу особливим ритуалом, пише UkrHealth.

За стіл лікар рекомендує сідати, відклавши всі гаджети і вимкнувши телевізор. Ніщо не повинно відволікати вас від трапези.

“Їсти краще в спокійній обстановці, ретельно налаштувавшись на процес”, – зазначає фахівчиня.

Також Панова вказує на те, що не слід харчуватися “від нудьги” – приймати їжу потрібно, коли ви дійсно відчуваєте почуття голоду. А “їжа на бігу”, яка стала звичайним справа в умовах сучасного темпу життя, погано позначається на травленні, оскільки мозок в цьому випадку не отримує потрібних сигналів про насичення, пише АіФ.

“Під час їжі не варто поспішати кудись і ковтати їжу шматками, слід все ретельно пережовувати, їсти повільно, – каже дієтолог. – Їжа повинна бути для задоволення, а не на бігу, не на ходу”.

Спеціалістка зазначає, що для правильного травлення також вкрай важливий емоційний фон, тому не варто сідати за стіл, коли ви відчуваєте тривогу, і таким чином “заїдати” стрес.