Ознаки, за якими можна відрізнити обдаровану дитину від звичайної

Можливо, ваше чадо якраз відповідає «критеріям» обдарованості.

Зрозуміло, всі батьки мріють, щоб їх дитина була найталановитішою, інформує Ukr.Media.

Згідно з дослідженнями вчених, від 1% до 5% дітей у всьому світі народжуються з задатками майбутнього генія, але проявити свої природні можливості виходить тільки кожному сотому із загального числа.

Якщо ви досі думаєте, що талановиті особистості − це завжди відлюдні «ботаніки» або дуже незворушні люди, читайте далі. Можливо, ваша дитина якраз відповідає "критеріям" обдарованості.

Ось кілька ознак, які видають талановитих дітей.

Велика активність

Майбутніх геніїв завжди відрізняє активність, причому проявляється вона не лише в більш ранньому фізичному розвитку, але і в ранніх інтелектуальних навичках. Обдаровані діти починають ходити і говорити швидше, ніж їх ровесники.

Найчастіше геніальних малюків відрізняє велика невгамовність, яка нерідко стомлює їх батьків. Вчені стверджують, що обдаровані діти практично завжди непосидючі і не в міру спритні. А як інакше? Цим дітям хочеться скоріше приступити до дослідження загадкового світу.

Концентрація уваги

Одночасно з активністю і «невгамовністю» обдаровані діти здатні концентруватися на якійсь одній справі. Іншими словами, вони не "розсіюють" свою увагу, а зосереджуються на обраній задачі.

У більшості випадків, діти молодшого віку постійно "перемикаються" з однієї справи на іншу. Їм буває нестерпно складно сконцентруватися. Обдаровані ж утримують свою увагу на конкретній діяльності, яка зараз їх захопила.

Підвищена емоційність

Багатьом людям обдаровані особистості представляються якимись бездушними роботами, нездатними висловлювати свої емоції. Однак вчені стверджують, що справжні генії відрізняються великою чутливістю.

Обдаровані діти більш вразливі і емоційні. Найчастіше їх відрізняє нестійка психіка, оскільки нервова система розумної дитини, зазвичай, піддається серйозному навантаженню.

Невгамовна допитливість

Якщо юне створіння задає купу питань, можливо, ви виховуєте майбутнього генія. Практично всі діти відрізняються природною допитливістю, але обдаровані точно «переплюнуть» їх у винахідливості і кількості запитань.

Геніальна дитина — це справжня "Чомучка", яка нерідко здатна втомити невгамовною спрагою нової інформації власних батьків. Іноді такі діти задають дуже незвичайні і цікаві питання, відповіді на які не завжди відомі навіть мамі з татом.

Відсутність перфекціонізму

Деякі люди помилково плутають прагнення до перфекціонізму і геніальність. Однак найталановитіші особистості ніколи не страждали бажанням домогтися досконалості у всьому. Навпаки, вони нерідко демонстрували явний "перекіс" знань тільки в одній області. Наприклад, домагалися колосального успіху в математиці, але були вкрай безграмотні в українській мові.

Маючи вроджені здібності до конкретної науки, талановита дитина навряд чи буде так само сильна в правописі. Більш того, тяга до української мови у неї, швидше за все, буде відсутня.

Саме тому обдаровані діти нерідко надзвичайно талановиті в якійсь одній справі, але явно слабкі в іншій області.

Знайшли у своєї дитини перераховані вище ознаки? Відмінно, не виключено, що у вашій родині росте майбутній геній. Про всяк випадок, постарайтеся не лаяти його за непосидючість і вразливість, щоб не сполохати.