5 найважливіших поживних речовин для здоров’я жінки

На різних етапах життя організм жінки зазнає різноманітних змін. І в підлітковому, і в дорослому, і в похилому віці критичним для жінки є отримання поживних речовин.

Їх нестача може призвести до розвитку діабету, погіршення здоров’я кісток, серцево-судинної системи, порушення менструального циклу, передчасних пологів і ще цілого ряду негативних наслідків, пише Жіночий світ.

Вживання дієтичних добавок – це не найзручніший і не найефективніший спосіб забезпечити організм всіма необхідними поживними речовинами. Краще підібрати для себе поживний та збалансований раціон. Також велике значення має регулярна фізична активність.

Ось 5 ключових поживних речовин, які мають найбільше значення для жіночого здоров’я:

Залізо. Дефіцит заліза дуже поширений серед жінок, оскільки 70% всього заліза організму міститься в еритроцитах. Втрата крові завжди призводить до зниження рівня заліза в організмі, що робить жінок групою ризику через менструації. Якщо не контролювати рівень заліза в організмі, це може перерости в анемію. Залізо важливе для перенесення кисню по організму, секреції деяких гормонів та росту організму.

До природних джерел заліза належать курка, горіхи, морепродукти, квасоля, шпинат, тофу тощо.

Кальцій. Ця поживна речовина важлива для підтримки здоров’я кісток, серця та м’язів. Нестача кальцію в організмі може призвести до підвищеного ризику серцевих захворювань та остеопорозу.

До природних джерел кальцію належать молоко, шпинат, капуста, сир, сардини, тощо.

Вітаміни групи В. Вітаміни групи В, особливо фолати,  необхідні жінкам під час вагітності. Вони сприяють формуванню нових клітин. Нестача фолієвої кислоти також може призвести до фолієводефіцитної анемії у жінок, так як вона, серед іншого, необхідна для вироблення еритроцитів.

До природних джерел вітамінів групи В належать яйця, тунець, сир, курка, лосось, молоко, устриці тощо.

Магній. Це одна з поживних речовин, яка важлива для нормального протікання вагітності. Магній сприяє ефективному функціонуванню нервів і м’язів, підтримуючи здоровий рівень артеріального тиску та цукру в крові, а також синтезу білка.

До природних джерел магнію належать авокадо, шпинат, горіхи, насіння гарбуза, темний шоколад тощо.

Холін. Ця поживна речовина важлива для підтримки структурної міцності клітин. Крім того, він допомагає у синтезі хімічної речовини, що називається ацетилхолін. Вона важлива для регуляції роботи м’язів, пам’яті та настрою.

До природних джерел холіну належать броколі, яйця, цвітна капуста, лосось, соєва олія тощо.