Медики перерахували кращі продукти-«антибіотики»

Не секрет, що деякі запальні процеси в організмі можна придушити не тільки за допомогою ліків, але і натуральних засобів. Більш того, багато провідних фахівців не поспішають прописувати антибіотики, оскільки вони можуть викликати різні побічні ефекти, в тому числі для шлунково-кишкового тракту. Коли мова заходить про звичайні простудних захворюваннях, більшість лікарів радять замість таблеток включити в раціон певні продукти, які здатні впоратися з інфекцією не гірше ліків.

“Імунна система захищає людський організм від хвороб, виявляючи і знищуючи шкідливі мікроби. Зміцнити її можна за допомогою натуральних формул без використання антибіотиків”, – розповіли медики. Найкраще з цим завданням можуть впоратися кілька “чудодійних” продуктів, пише Sabah.

В першу чергу, варто звернути увагу на цибулю і часник. Ці коренеплоди здатні зміцнити імунітет, відновити клітини і запобігти розмноженню бактерій завдяки містяться в них сірчаним сполукам. За словами лікарів, в день досить з’їдати два зубчики часнику або одну цибулину.

Ще одним потужним природним антибіотиком є кефір. Він ідеально підходить для підвищення опірності організму проти мікробів, захищає від інфекції верхні дихальні шляхи, ефективний при лікуванні бронхіту і астми і навіть запобігає розвитку раку в кишечнику. Крім цього, напій корисний при нервових розладах, втрати апетиту і безсонні.

Іншим “суперпродуктом” вважається шпинат. Він містить вітаміни A, B, C і E, кальцій, магній, кварцетин і фолієву кислоту, які запобігають інфекції, борються з ними, а також зміцнюють імунітет. Крім того, овоч корисний для серця і уповільнює старіння мозку.

Крім цього, фахівці радять включити в раціон редьку. Це повноцінний “джерело” здоров’я, який захистить організм від застуди та грипу завдяки великій кількості вітаміну С, фолієвої кислоти, фосфору і високому вмісту харчових волокон. Овоч також корисний в лікуванні кашлю, особливо в поєднанні з медом. Використовувати можна як сам коренеплід, так і його сік або листя.