Названо 9 популярних продуктів, що викликають безсоння

Поганий нічний сон збільшує ризик ожиріння, хвороб серця та діабету, а також ускладнює концентрацію уваги. Доведено, що люди, які сплять менше семи годин на добу, легше набирають вагу і важче її скидають, пише Жіночий світ.

Нещодавно компанія Testogen провела дослідження, яке показало, що 9 популярних продуктів харчування можуть викликати порушення сну. Представник компанії заявив, що пізній прийом їжі і отримання поживних речовин запускають в організмі процеси, які повинні уповільнюватись, коли людина готується до сну.

Ось, яких продуктів вам варто уникати пізно ввечері, якщо ви хочете спати краще:

Макарони. Цей продукт містить величезну кількість вуглеводів, які для організму є джерелом енергії. Якщо ви повечеряєте порцією макаронів, енергія з них почне вивільнятись саме тоді, коли ви лягатимете спати.

Перцева м’ята. Вона може викликати печію, яка, безумовно, погіршить ваш нічний сон. Доцільно відмовитись від неї у другій половині дня.

Сухофрукти. Клітковина, яка міститься у сухофруктах, навантажує травну систему, а цукор викликає різкий стрибок енергії, неважливо, природний він чи ні.

Шоколад. Один шоколадний батончик містить стільки ж кофеїну, скільки велика чашка кави, не кажучи вже про цукор. Тож якщо піддатися спокусі перед тим, як лягати спати, можна забути про нічний сон.

Гостра їжа. Спеції посилюють кровообіг, піднімаючи температуру тіла. Це процеси, протилежні тим, які відбуваються, коли людина засинає.

Селера. Насправді, не лише вона, а і всі продукти, які містять багато води, як кавун, огірок, тощо. З’ївши їх перед сном, ви можете часто прокидатись вночі через потребу у сечовипусканні, що позначиться на якості вашого нічного відпочинку.

Білий хліб. Як би вам не хотілось перекусити бутербродиком, пам’ятайте, що білий хліб – це рафіновані вуглеводи. Вони викличуть різкий стрибок енергії і не дадуть вам заснути. Якщо ви все ж не можете відмовитись від хліба на ніч, обирайте житній або цільнозерновий варіант.

Сухі сніданки. Злаки та цукор – це ідеальне поєднання, щоб забезпечити вас енергією на початку дня. Але увечері ви цього точно не хочете. Повечерявши пластівцями, ви можете прокидатись вночі від різких перепадів глюкози в крові.

Сир. Сир містить речовини, які примушують мозок працювати інтенсивніше. А це сильно ускладнює засинанням та негативно впливає на міцність сну.