Продукти-пастки

Де ховається обман: їжа та напої, що сприяють набору ваги і їхні альтернативи.

Продукти-пастки
Пастка: хліб

Варто пам'ятати, що хліб - зовсім не вселенське зло. Сидячи на дієті не варто повністю виключати його зі свого раціону, тим більше, що багатьом дуже складно добре себе почувати без вуглеводів. З хлібом лише одна складність - тим, хто його дуже любить, складно контролювати процес споживання. Дозвольте собі 2 шматочки цільнозернового хліба в день або дотримуйтесь наших порад.

Заміна: цільнозернові

Навіть вживаючи білки і овочі, в якості акомпанементу замість хліба віддавайте перевагу цільнозерновим продуктам: дикому нешліфованому рису, макаронним виробам з цілісного зерна, кускусу, кіноа.

Пастка: фруктові йогурти

Часто, сидячи на дієтах, багато вибирають йогурти, як легкий перекус або низькокалорійний снек. На жаль, всі фруктові йогурти містять багато цукру, а самі фрукти - все частіше концентрат, в якому нерідко використовують цукор у якості консерванту.

Заміна: знежирений йогурт і фрукти

Вибирайте корисні 0-1% йогурти з біфідобактеріями, а в якості закуски - фрукти. Їх же можна додати і в сам йогурт, порізавши на дрібні шматочки. Додавайте банан, сушену журавлину, мед, яблука.

Пастка: зелений чай

Корисний і багатий антиоксидантами напій не так вже нешкідливий. Чай також містить багато поліфенолів, які у великій кількості сприяють негативним змінам у печінці. А кофеїн у складі (частіше відомий як теїн) стимулює апетит.

Заміна: імбирний чай

Зігріваючий і володіє тими ж стимулюючими травлення і жироспалюючими властивостями, імбирний чай - краща заміна чорному і зеленому.

Пастка: пластівці на сніданок

Навіть цільнозернові та фітнес, готові пластівці-сніданки можуть стати калорійною пасткою. Багато з них вкриті цукровою глазур'ю, медом, нерідко в складі є горіхи. Додати до цього молоко і отримаємо високопоживний, але дуже калорійний сніданок.

Заміна: такі сніданки цілком можна залишити, але вибирати цільнозернові без цукру, а молоко знежирене. І відмовитися від добавки.

Пастка: гарячий шоколад без цукру

Багато ласунів намагаються вгамувати спрагу до солодкого за допомогою гарячих шоколадов і несолодких какао. Вже готові пакетовані рішення, навіть з позначками «без цукру» можуть стати обманом, особливо, якщо ви не зупиняєтеся на одній чашці в день. Калорії складаються.

Заміна: чорний шоколад 85%

Чорний шоколад з високим вмістом какао - найкорисніша солодкість. Крім того що він покращує настрій, гіркий шоколад виводить з організму шкідливий холестерин.