10 найбільш токсичних інгредієнтів в засобах для волосся

Токсичні інгредієнти в шампунях і фарбах для волосся можуть завдати шкоди не тільки вашому волоссю. Дізнайтеся більше про найнебезпечніші речовини, які серйозно впливають на наше здоров'я.

10 найбільш токсичних інгредієнтів в засобах для волосся
Знаючи ворога в обличчя, ви зможете відмовитися від використання небезпечних засобів. Тому вивчайте етикетки і купуйте тільки нешкідливі продукти.

1. Амінометил пропанол

Він використовується для регулювання pH в багатьох продуктах для волосся і безпечний при концентрації нижче 2%, але в багато засобів додається куди більша кількість цієї речовини. Найбільшу небезпеку представляють фарби і продукти для випрямлення волосся. Якщо концентрація амінометил пропанола перевищує 12%, він стає канцерогеном.

2. Персульфатів амонію

Один з найбільш небезпечних токсинів можна зустріти в засобах для знебарвлення і продуктах для фарбованого волосся. Він викликає роздратування шкіри голови,очей і слизової оболонки носа. Тривале застосування може викликати розвиток дерматиту і астми.

3. Діетаноламін, моноетаноламін та триетаноламін

Ці три речовини порушують гормональну активність. Найчастіше вони присутні в шампунях і можуть брати участь у канцерогенних з'єднаннях з найбільшим ризиком розвитку раку нирок і печінки. У списку компонентів вони можуть ховатися під назвами: лаурамид DEA, кокамид DEA і олеамид DEA. Всі три речовини можуть негативно впливати на кератин, роблячи волосся сухим і ламким.

4. Похідні формальдегіду

Найбільш часто зустрічаються імідазолідінілмочевина і DMDM гідантоїн. Вони не містять формальдегід, але виходять з нього і можуть мати схожі ефекти. Це одні з найбільш токсичних інгредієнтів, тому що мають потенційно канцерогенні властивості, можуть викликати астму, алергію і розлади настрою.

5. Ізопропіловий спирт

Цей розчинник, що отримується з нафти, що використовується у шелаку, антифризі і продуктах по догляду за волоссям і тілом, включаючи гелі та спреї. Він розчиняє масла, тому негативно позначається на шкірному жирі, а при вдиханні може викликати головний біль, запаморочення і більш серйозні стани, включаючи нудоту, блювоту і депресію.

6. Парабени і фталати

Ці речовини заборонені в Євросоюзі вже більше 10 років, але вони можуть ховатися під різними іменами, включаючи збиваюче з пантелику маркування E216. Вони відомі канцерогенними властивостями і впливом на гормональний фон. Крім того, їх пов'язують з підвищеним ризиком розвитку раку грудей.

7. П-фенілендіамін

Найчастіше ця речовина зустрічається у фарбах для волосся, і краще поберегти від неї шкіру. Навіть найвправнішіі перукарі можуть допустити контакт фарби з шкірою голови при фарбуванні волосся, і це може спричинити такі неприємності, як головний біль, кашель, підвищення тиску і біль в животі.

8. Пропілен гліколь і поліетилен гліколь

Ці речовини можуть бути присутніми у всіх засобах для волосся: від кондиціонерів до фарб. Вони обидва використовуються для розчинення жиру, тому їх часто можна знайти в миючих засобах. Але для волосся вони дуже небезпечні і можуть викликати роздратування шкіри, завдаючи при цьому шкоду і навколишньому середовищу.

9. Лаурилсульфат натрію

Вони використовуються практично у всіх пінних косметичних засобах і володіють великим списком побічних ефектів, включаючи пошкодження очей, депресію і діарею. Ці речовини легко проникають в шкіру і ще кілька днів подорожують по організму кровотоком, потрапляючи в мозок і легені.

10. Ароматизатори

Більше 4000 токсичних інгредієнтів у продуктах для волосся можуть ховатися за цією збірною назвою. Ароматизатори не тільки викликають роздратування шкіри і проблеми з травленням, але і завдають шкоди центральній нервовій системі. Краще всього купувати продукти без запаху і додавати до них натуральні ефірні олії.