Жіночий календар здоров'я на 2014 рік

Піклуватися про своє здоров'я потрібно систематично - так ви уникнете серйозних проблем. Допоможе вам в цьому спеціальний календар на весь рік.

Жіночий календар здоров'я на 2014 рік

Січень
Загальний аналіз крові. Відвідайте терапевта та візьміть направлення на аналіз крові. Раз в рік робіть морфологію і перевіряйте рівень еритроцитів. Якщо вам вже виповнилося 35 років, перевірте рівень холестерину з поділом на фракції і рівень глюкози. Завдяки аналізам ви дізнаєтеся, чи не страждаєте анемією. Її появі сприяють рясні менструальні кровотечі. Гіпертонія може бути наслідком генетичної схильності. Якщо нею страждали ваші батьки, подбайте про профілактику. Перевіряйте тиск, принаймні, раз в півроку. Ідеальний кров'яний тиск не повинен перевищувати 120/80мм рт. ст.

Лютий
Відвідування стоматолога. Навіть якщо у вас здорові зуби, варто очистити їх від кольорового каменю та нальоту. А якщо з'явився карієс, то чим раніше ви почнете лікувати дірки, тим менш болючою буде ця процедура. Особливо ретельно стежте за станом зубів, якщо ви вагітні.

Запланована операція. Ви збираєтеся видалити родиму пляму? А може плануєте позбутися від розширених вен або припекти зірочки? Зима - найкращий час для дрібної хірургічної операції. Заживаючу ранку в цей період легше захистити від дії сонячних променів.

Березень
Цитологія. Робіть цей аналіз раз на рік. Процедура швидка, безболісна, можете зробити її безкоштовно.
Виберіть потрібну дату, найкраще таку, яку легко запам'ятати.

Очисна дієта. Позбутися від токсинів після зими допоможуть, наприклад, одноденні голодування. Так ви зможете краще пережити весняну втому.

Квітень
Щеплення від гепатиту В. Про щеплення від вірусного запалення печінки вам потрібно обов'язково подумати, якщо ви плануєте вагітність. Вона вбереже вас і під час пологів.

Захист шийки матки. Уникнути раку шийки матки вам допоможе щеплення проти вірусу папіломи людини (ВПЛ).

Травень
Флюорографія. Цією процедурою багато нехтують. Але вона дуже важлива, особливо якщо ви курите. Щоб вчасно виявити хворобу, робіть її кожен рік.

Контроль за вагою. Ожиріння сприяє появі новоутворень. Якщо об'єм талії складає більше 88 см, це вже небезпечно для здоров'я.

Червень
Візит до окуліста. Зір обов'язково перевіряйте раз на півроку, якщо ви багато часу проводите за комп'ютером, носите окуляри або контактні лінзи.

ЕКГ (електрокардіограма). Якщо вам більше 40 років, раз на рік робіть ЕКГ, яка виявить порушення серцевого ритму.

Липень
Загальний аналіз сечі. Робіть його раз у рік. Якщо ви кілька разів хворіли запаленням сечового міхура, то рекомендується робити його частіше.

Захист шкіри. Літні місяці особливо небезпечні для шкірних змін, наприклад родимок. Захищайте їх від сонця за допомогою крему з UV-фільтром або заклеюйте пластиром.

Серпень
Контроль гормону щитовидної залози.Перевіряйте рівень ТТГ, особливо під час гормональної бурі, наприклад при вагітності, під час годування груддю або менопаузи.

Гартування тіла. Відпустку на озері або морі використовуйте для природної гідротерапії.

Вересень
Друге відвідування стоматолога. Відвідувати дантиста ви повинні раз на півроку. А зубну щітку не забувайте міняти раз на три місяці!

УЗД. Попросіть лікаря дати вам напрямок на вагінальне УЗД. Завдяки йому можна вчасно виявити рак яєчників.

Жовтень
Огляд грудей. Попросіть лікаря оглянути ваші груди. Запишіться на УЗД або мамографію, в залежності від того, що порадить лікар.

Подбайте про хребет. Якщо помітили, що вам не вистачає гнучкості або іноді з'являється біль у попереку, не відкладаючи, зверніться до ортопеда.

Листопад
Денситометрія (дослідження щільності кісток). Робіть її раз в 2-3 роки, якщо ви пережили менопаузу. Світлова терапія. Використовуйте лампу для світлової терапії (її можна купити в магазині з медичним устаткуванням або через інтернет). Вона врятує від осінньої депресії.

Грудень
Підведіть підсумки. Перегляньте свій календар і перевірте, що вам не вдалося зробити. Може бути, в цьому році ви ще встигнете піти до фахівця, про відвідини якого забули? А якщо зробити це вам не дозволить передсвяткова суєта, занесіть візит до лікаря або аналіз у свій календар на наступний рік!
Джерело: Panno4ka