Як не допустити помилок в переговорах?

Потрібно знати кілька правил, які допоможуть налагодити контакт з партнерами і налаштують розмову на потрібний лад.

Як не допустити помилок в переговорах?
Отже, не можна гоорити:

1. Я не знаю. Про це говорили ще в школі та університеті. Навіть якщо не знаєш, говорити про це не рекомендується. Краще скажи, що ти з'ясуєш деталі питання, уточниш щось у начальства або колег. Наприклад: "Дякую за питання, але мені потрібно уточнити деталі, щоб дати повну відповідь. Давайте повернемось до нього трохи пізніше".

2. Ми не можемо це зробити. Реакція співрозмовника цілком зрозуміла. Дайте відповідь таким чином: "Ми постараємося зробити все, що можемо, для задоволення вашого прохання." І постарайтеся.

3. Ви будете повинні... не Можна! Хто сказав, що партнер щось винен? Існує безліч інших слів з більш м'яким значенням. Наприклад: "Вам слід" або "Вам треба буде".

4. Зачекайте секунду. Багато ви можете зробити за секунду? Звичайно, це применшення, але в діловому світі такі речі не потрібні. Вам потрібно 15 хвилин - так і скажіть. Або замініть точний час на "кілька" - так ви будете ближчими до правди.

5. Не кажіть "ні" на початку речення. Це налаштовує на негативний результат бесіди. Пом'якшіть заперечення. Скажіть "Ми хотіли б вам допомогти, але, на жаль, це неможливо. Якщо вас влаштує, можна замінити/продовжити/повернути товар або що-небудь інше".