Який вік кращий?

З філософської точки зору, найкращий той вік, в якому людина відчуває себе щасливою, повністю реалізованою, а саме життя повноцінним. А ось результати досліджень представляють різну інформацію на цей рахунок.

Який вік кращий?
Безліч даних вказує на те, що пік щастя припадає в середньому на 29 років. За основний критерій, як правило, приймається кількість друзів: у цьому віці воно в середньому складає 80 чоловік, в той час як в інші періоди життя показник коливається близько цифри 60. Правда, деякі фахівці не згодні з цим і нагадують, що більшість «друзів» в цей період - колеги по роботі, з якими людина ходить на обід. Така «харчова» компанія, що створює видимість психологічного комфорту, нічого спільного з справжньою дружбою не має. Тому, якщо вам не 29 років, не варто засмучуватися.

Існують і інші більш чи менш авторитетні дослідження та опитування громадської думки, які називають найкращим віком інший. Ось результати деяких з них.

Ті, хто любить підтвердження фактів, можуть сміливо ігнорувати цей абзац: представлений опитування швидше курйозним, його дані не варто вважати єдино вірними, але тим не менш вони цікаві. Ресурс The Onion повідомляє про опитування літніх людей, яке виявивило , що найважливіші події, що залишили після себе найбільш яскраві спогади, припадає на вік до 25 років.

Виробник фарби для волосся Clairol Perfect опитав 4000 жінок різного віку, наскільки вони щасливі в різних аспектах свого життя. Переважна більшість респонденток відповіли, що в 28 років вони найбільш задоволені своїм сексуальним життям, 29 років - пік задоволеності кар'єрою, а 30 років - вік максимальної задоволеності своїми стосунками з оточуючими.

Один з британських виробників дезодорантів провів власне альтернативне опитування 2000 чоловік, результат вийшов іншим. Респонденти - як жінки, так і чоловіки - в більшості своїй назвали ідеальним вік 37 років. На їх думку, це вік досягнення життєвих цілей, задоволеності собою і навколишнім світом.

Більш серйозні дослідження, як не дивно, не менш курйозні. Деякий час назад компанія Gallup проаналізувала відповіді більш ніж 85 тисяч літніх американців на питання: «Чи задоволені ви своєю зовнішністю?». Тих, хто задоволений життям зазначили вік ... більше 70 років. Зате у віці близько 50 задоволених собою виявилося набагато менше.

У липні 2013 року результати власного дослідження опублікувала Лондонська школа економіки, опитавши понад 23 тисяч жителів Німеччини різного віку. У ході опитування з'ясувалося, що пік задоволення життям у респондентів наступав двічі: близько 23 років і приблизно у 69 років. Двадцять три роки - це вік очікувань, коли людина відчуває щастя «авансом», просто тому що чекає від майбутнього життя всього найкращого. Найчастіше ці очікування завищені, і невдоволення різницею між тим, про що мріялося, і тим, що вдалося втілити, поступово наростає. Приблизно в 55 років настає пік депресії і розчарування життям, а потім невдоволення поступово сходить нанівець, його замінює реалістична оцінка прожитого відрізка життя і перспектив на майбутнє. Подвійні піки показників - звичайне явище в глибоких дослідженнях соціальних факторів. Вчені планують продовжити роботу в інших країнах та соціальних групах, щоб підтвердити свою теорію.

А на закінчення - кілька цікавих фактів про різних людей і їх кращий вік.

Вольфганг Амадей Моцарт в 4 роки всього за півгодини міг вивчити напам'ять музичний твір цілком.

Американський шахіст Боббі Фішер, якому виповнилося 15 років, 6 місяців і 1 день (це був 1958 рік), став наймолодшим гросмейстером світу. Цей рекорд тримався аж 33 роки! Сьогодні наймолодший гросмейстер світу - українець Сергій Карякін. Він встановив свій рекорд у 2002 році, коли йому було 12 років і 7 місяців.

Джулі Ендрюс, відома англійська актриса, володарка унікального голосу, досягла голосовий діапазон у чотири октави в 8 років, що навіть для професійних виконавців є дуже раннім віком формування голосу. Для порівняння, діапазон голосу переважної більшості співаків, не кажучи вже про непрофесіоналів, становить не більше трьох октав.

Торі Амос - ще одна унікальна співачка - всього в 5 років стала наймолодшою студенткою музичної консерваторії Балтімора.

Внутрішнє відчуття віку задає тон всьому життю

Роберд Редфорд відмовився від ролі у фільмі The Graduate, так як відчував себе «недостатньо молодим». У результаті місце Редфорда зайняв... його ровесник, тридцятирічний Дастін Хофман.

Актор Сідні Грінстріт дебютував в одній з головних ролей у фільмі «Мальтійський сокіл» в 62 роки!

Сергій Прокоф'єв написав свою першу оперу в 9 років.

На минулих Олімпійських іграх у Сочі був встановлений черговий віковий рекорд: росіянка Юлія Липницька у віці 15 років і 249 днів стала наймолодшою олімпійською чемпіонкою в жіночому одиночному катанні. Загальний рекорд для фігурного катання все ще залишається актуальним з 1936 року, коли німкеня Максі Гербер, що виступає в парному катанні, стала олімпійською чемпіонкою у віці 15 років 4 місяців і 5 днів.