Залиште очікування - і життя стане радісним

Кожна людина в житті чогось чекає. Дівчина, яка живе в цивільному шлюбі, мріє, що хлопець зробить їй пропозицію. Жінка, яка полюбила одруженого, сподівається, що він розійдеться зі своєю половиною і створить сім'ю з нею. Інша, яка роками страждає від чоловіка-алкоголіка, чекає не дочекається, коли він виправиться.

Залиште очікування - і життя стане радісним
Підлеглі сподіваються, що шеф оцінить їх працю і підвищить їм зарплату. Батьки чекають, що діти закінчать школу та вступлять до вузу, який вони для них вибрали. Сподіваються, що діти знайдуть собі пару у відповідності з батьківськими уявленнями і будуть жити згідно їх уявленням про щастя.

І що виходить в результаті? Очікування часто не збуваються. Це приносить страждання і образи на життя. А все від того, що, думаючи про свої очікування, ми забігаємо вперед, прагнемо обігнати життя.

Але хіба можна його випередити? Адже ніхто точно не може сказати, яка завтра буде погода, що відбудеться у світі, яким буде курс валюти.

Звичайно, будь-яка людина складає плани на життя. Але хіба вони можуть бути стовідсотково вірними? Ні, життя здатне їх перевернути.

Коли ви йдете всупереч життю, не бачачи того, що вона вам насправді приносить, і намагаєтеся побудувати її у відповідності зі своїми очікуваннями, то, коли вони рушаться, ви відчуваєте стрес. Ви напружуєтеся в очікуванні бажаного, постійно думаєте про нього і не дивитеся по сторонам. А може, там є і інші шляхи, і вони виявляться краще?

Очікування приносять страждання. Чим раніше ви від них позбавитеся, тим краще. Вони - причина болю. Відпустіть їх, дайте життю йти своїм шляхом. Перестаньте забігати вперед і захоплюватися придумуванням майбутнього життя. Все, що ви отримаєте - це ілюзії. Вони мають звичай руйнуватися. А це завжди болісно.

Треба приймати як дійсність те, що роблять інші люди: не намагатися їх змінювати, переробляти або чогось від них чекати. Треба приймати ситуації, навіть якщо вони рухаються не за вашим сценарієм. Акуратно обходьте перешкоди на шляху. Робіть це так, як ви обходите калюжу, камінь. Просто дотримуйтесь своєї дороги.

Скиньте очікування. Зробіть це прямо зараз, як ніби ви кидаєте на землю ношу, яку довго несли. Вам відразу стане легше. Обнулиіть свої очікування. Звільнення від них - це найкраще лікування від страждань. Це дасть вам нові сили і стимул до життя. Точка відліку - тут і зараз. Виходьте тільки з неї.

Чому не справдилися ваші очікування? Тому що ви не готові були прийняти життя таким, як воно є. Ви намагалися встановити в ньому свої правила, ігноруючи зміни, повороти, нюанси. Ви не бажали враховувати, що у кожної людини своє життя, і в кожній ситуації свій шлях.

Ви запитаєте: «Невже можна жити зовсім без очікувань? Адже ми вкладаємо гроші, час, зусилля, свою душу в дітей, бізнес, робочі проекти. Як можна нічого не чекати?». Будувати плани, звичайно, потрібно. Але очікувати чогось можна тільки від себе, а не від інших. Та й то не факт, що ваші плани неодмінно збудуться. Адже ви теж мінливі.

Так, існують ділові домовленості, закріплені офіційно. Але це зовсім інше. Це план спільних дій, на які підписалися обидві сторони, і вони готові його виконувати.

Треба прагнути до кращого, ставити перед собою цілі. Але не зациклюватися на них. Треба бути гнучкими, уміти змінювати напрямок, приймати те, що приносить життя, і вписуватися в будь-які обставини.

Все, що у нас є - це тут і зараз. Життя кожен день починається з чистого аркуша, з тими умовами, які є в дану хвилину. Все створюється заново, все відбувається в цей момент.