Чому жінкам вигідно ображатися на чоловіків

"Дурниця! Якщо немає причини, немає і образи." - скажете ви. Тараріна Олена, президент «Східноукраїнської асоціації арт-терапії», організатор міжнародних фестивалів, автор книг, метафоричних карт, ігор, відповідає, чому жінкам все-таки вигідно ображатися на чоловіків.

Чому жінкам вигідно ображатися на чоловіків
Психологія розуміє під образами невиправдані очікування щодо вчинків інших людей і ситуацій. Образа - маніпулятивне почуття, яке людина вирощує всередині себе для того, щоб впливати на інших людей. Часто люди ображаються, для того щоб відчути перевагу над іншою людиною, «підсадити» його на почуття провини.

Є деякі причини, через які ми найчастіше ображаємося на інших:

1. Маємо нереалістичні очікування від інших, прагнемо неможливого.

2. Не даємо собі та іншим права на помилку.

3. Помилково інтерпретуємо поведінку інших людей.

За силою впливу на здоров'я людини образи розподіляються наступним чином:

1. Образа на себе (найсильніша і руйнує духовне і фізичне здоров'я).

2. Образа на батьків.

3. Образа на чоловіка (дружину).

4. Образа на дітей і т. д.

Тут чітко працює закон: «Чим ближче людина за ступенем спорідненості, тим небезпечніше на неї ображатися». Рідні люди - це частини нас. Тому, зберігаючи образу на них, ми, по суті, утримуємо образу на себе. Люди зберігають образи, роздратування, гнів роками. Невже це їм для чогось потрібно? Виявляється, так. Потрібно. У образи є вторинна вигода. Не можна сказати, що приємно бути ображеним. Але утримуючи образи, людина утримує почуття власної правоти: "Я правий, а ти не правий".

Коли жінка ображається на чоловіка, її образа, як торт «Наполеон», починає розшаровуватися. Виділяють наступні шари стану образи:

1.Гнів, роздратування, осуд.

2.Душевний біль, страждання.

3.Страх втратити відносини.

4.Каяття (визнання своєї провини в ситуації, що склалася).

5.Любов, дії, спрямовані на збереження відносин.

Накопичення образ завжди викликає нелюбов до себе. Коли жінка себе не любить, це відразу відчувається. Чоловіки бачать на грудях у такої жінки табличку: «Я себе не люблю, і дозволяю вам ставитися до мене так само». Що вона, власне кажучи, і отримує. Якщо жінка має здорову самоповагу і не схильна ображатися, то на її грудях зовсім інша табличка з написом: «Я люблю себе, і прошу вас ставитися до мене так само». Завжди важко прощати тій жінці, яка себе не любить. Вона залежна від думки, думок і вчинків чоловіка. А, як відомо, якщо ваше щастя залежить від іншої людини, - ви приречені бути нещасним.

Так чому ж дівчата містять образи на своїх чоловіків? Вони мають вторинні вигоди від цього:

1. Жінка відчуває себе жертвою, скривдженою і отримує жалість.

2. Жінка може маніпулювати чоловіком в образі.

3. Жінка перетворюється з Променистої в Понурену і виставляє претензії чоловікові, викликаючи у нього провину!

Ось як, дорогі жінки! Тому коли наступного разу захочете образитися, подумайте, кому буде від цього гірше. Живіть без образ, зберігаючи Променистість, бережіть своїх чоловіків і своє здоров'я.