Економія як дієта: п'ять фінансових правил для дівчат

Євген Беляков, незалежний фінансовий радник, знає, коли час витрачати гроші і час їх збирати, тому підготував дієві поради, як сучасній дівчині в непростих економічних умовах розпоряджатися зарплатою, щоб вистачило на все!

Так уже сталося, що мені часто доводиться консультувати дівчат. Тих, хто непогано заробляє, любить витрачати гроші, але не може їх збирати. Питання завжди одні й ті ж: як купити квартиру, у що вкласти заощадження і що робити, якщо грошей весь час не вистачає. Можна, звичайно, "відмазатися" банальним: «Знайди собі забезпеченого мужика і не парся». Але це якась печерна логіка, погодьтеся? Я краще розкрию декілька простих технологій, які дозволять вам стати фінансово незалежним.

Економія як дієта: п'ять фінансових правил для дівчат

Сила бажання
Гроші копляться легше, якщо у вас є мрія, на яку ви їх хочете витратити. Будь то машина, квартира, відпустка в Парижі чи мовні курси в Італії. Не важливо, яка саме це мета. Головне, щоб ви хотіли її домогтися.

От не люблю я візуалізації, але вони допомагають, особливо тринькати. Хочемо машину? Прекрасна мета! Червоненьку? Відмінно! Шостий айфон вийшов? Нова колекція у Кіри Пластініної? Робимо глибокий вдих і згадуємо про головну мету. Що вам дорожче: легкий апгрейд вашого смартфона за шалені тисячу доларів, ще одна шмотка в і без того безрозмірний гардероб або великий крок в напрямку своєї мрії? То-то й воно! Відкладаємо і не відволікаємося.

А щоб бачити динаміку просування, користуємося простою математикою. Розкладаємо слона на біфштекси. Тобто рахуємо, скільки грошей нам потрібно для досягнення мети і скільки часу залишилося до її виконання. Ділимо одне на інше. У підсумку розуміємо, скільки потрібно відкладати щомісяця. І ось тут починається найцікавіше ...

Економія як дієта: п'ять фінансових правил для дівчат

Гроші люблять рахунок
Перевірено на багатьох дівчатах і не тільки. Тих, хто добре заробляє, але все одно живе від зарплати до зарплати. Починаю я так: спробуй згадати, на що у тебе пішли гроші в цьому місяці? Згадують в кращому випадку 60% витрат, а решта як крізь пальці витекло. І куди пропала така купа грошей, абсолютно незрозуміло. Загалом, якщо така ситуація вам знайома, пора починати рахувати гроші. Хоча б для того, щоб зрозуміти, куди вони зникають.

Економія як дієта: п'ять фінансових правил для дівчат

Заплати спочатку собі
Загалом, якщо сила волі є і ви можете собі відмовити в непотрібних покупках, вітаю - ви на шляху до мети. Процес накопичення (і економії) чимось схожий на скидання ваги. Якщо хочемо досягти ідеальних пропорцій, треба відмовляти собі в солодкому і качати прес. Спочатку це важко й болісно, а потім звикаєш. Те ж саме і з фінансовою дисципліною.

Якщо на першому етапі складно, використовуємо «милиці»(костилі). В банках давно розкусили, що люди ліниві і не хочуть збирати. Але якщо змусити їх відкладати гроші непомітно для самих себе, то всі опиняються в плюсі​​. У деяких банках придумали купу продуктів для марнотратників. Один з них: ви даєте банку автоматичне доручення: з кожною получки списувати з Вашого поточного рахунку 10-20% зарплати і переводити їх на накопичувальний рахунок. Другий варіант: ви витрачаєте 500 гривень на свій улюблений шопінг. А на додаток до цього ще 50-100 гривень (тобто ті ж 10-20%) відразу після цього переводяться в заначку. І так автоматично з кожної покупки. Ви й не помітите, як збережете круглу суму, та ще й відсотки зверху набіжать.
Уточніть у своєму зарплатному банку, які продукти для накопичення у них є. І користуйтеся ними.

Економія як дієта: п'ять фінансових правил для дівчат

Банківський квест
Тепер про те, куди саме вкладати гроші. Найпростіший і безпечний спосіб - вклад у банку. Якщо тільки приступили до тренувань грошового м'язу, то починати треба з найпростішого. Але, як показує досвід моїх подруг, найскладніше в процесі накопичення - дійти до банку. Так-так! Зазвичай заощадження дівчата тримають або готівкою вдома, або на зарплатній карті під нульовий відсоток. А раптом знадобляться ?! Природно, в якийсь момент ви зриваєтеся (сварка з чоловіком, робочий стрес, ніготь зламався і т.д.) і витрачаєте все без залишку на шопінгу. Настрій, звичайно, поліпшується, але кубушки і слід прохолов.

Так ось, боятися банків не варто. Вклади до 200 тисяч гривень зараз застраховані в будь-якій кредитній організації, що має ліцензію на обслуговування фізичних осіб. Для того Агентство по страхуванню внесків і створювалося, щоб ці муки вибору з нас зняти.

Ну а якщо ви ніяк не зважитеся дійти до офісу банку, попросіть прогулятися з вами подружку або бойфренда. Потім можете відзначити цю подію келихом вина і чізкейком.

Економія як дієта: п'ять фінансових правил для дівчат

Теорія балансу
«Життя тільки одне: хочу жити в задоволення»; «Я багато працюю - невже я не заслужила можливість купити, що хочеться?" Це ті доводи, які я часто чую. Цілком резонні, між іншим. І відповідь у мене проста. Якщо ви не хочете копити і економити, та й взагалі думати про гроші, і у вас є така можливість, вам можна тільки позаздрити.

Але в реальності більшості доводиться вирішувати безліч побутових завдань. Якщо вас гнітить той факт, що ви живете в знімній квартирі і пересуваєтеся на метро, то є сенс подумати, як можна виправити цю ситуацію. Більше заробляти або менше витрачати - кожен вибирає сам.

Але при цьому в рішенні фінансових питань не треба переборщувати. Робіть стільки, скільки зможете. Головне, щоб від процесу накопичення ви в кінцевому підсумку отримували задоволення (як від улюбленого спорту), а не моральні страждання (як при жорсткій дієті). І якщо заощадження приносять інвестиційний дохід, а ви в кінцевому підсумку домагаєтеся фінансових цілей, можна вас привітати. Однією проблемою у вашому житті стало менше.
Загрузка...