Як лінзи можуть нашкодити при роботі за комп'ютером

Як лінзи можуть нашкодити при роботі за комп'ютеромЗа даними ретроспективного дослідження, опублікованиго в журналі Invest Ophthalmol Vis Sci., для людей, які користуються контактними лінзами, робота на комп'ютері не є чинником прогресування міопії (короткозорості).

Проте у користувачів комп'ютерів та контактних лінз можуть бути проблеми, зумовлені втомою очних структур. До цього призводять необхідність постійного переміщення погляду з екрану на клавіатуру і паперовий текст, а також похибки в організації робочого місця. При тривалій роботі за монітором знижується частота моргання, очей і контактна лінза «підсихає». Запобігти цьому можна.

По-перше, треба впевнитися, що оптична сила лінз, які ви носите, не вимагає додаткового напруження очей.

По-друге, рішенням проблеми може стати призначення контактних лінз іншої марки.

По-третє, деяке полегшення можуть дати спеціальні зволожуючі краплі. Намагайтеся частіше моргати і відпочивати через 15-25 хвилин.

По-четверте, при використанні лінз монітор повинен знаходитися нижче, ніж зазвичай - очі повинні дивитися не в середину, а на верхній край монітора.

По-п'яте, вибір безпечного шрифту знижує навантаження на зір. Менше інших напружує очні м'язи шрифт Verdana розміром 10-12 пунктів.