Як любов впливає на мозок

Душа співає, серце мліє... А що відбувається з мозком закоханої людини? Сім змін, які можливі лише тоді, коли ми знаємо, що це любов.

Як любов впливає на мозок

Ми впадаємо в залежність

Любов не даремно називають наркотиком. Коли ми закохані, в нашому мозку активуються ті ж області, що і при наркотичній залежності. Ми відчуваємо ейфорію і бажання відчувати ці переживання знову і знову. У якомусь сенсі закохана людина майже наркоман, правда, вона не ризикує здоров'ям, швидше навпаки.

Ми думаємо не про себе, а про «нас»

Замість того щоб говорити і думати «Я», ми починаємо говорити і думати «ми». В чому різниця? Недавнє дослідження показало, що ті, хто частіше вживає займенники «я», «мій», «мене», більш схильні до депресії, ніж ті, хто звик говорити «ми» і «наш», що ще раз доводить, що любовні відносини зміцнюють здоров'я.

Ми стаємо мудрішими

Любов корисна для психіки. У закоханих підвищується рівень дофаміну, гормону, пов'язаного з задоволенням, бажанням і ейфорією. Відносини в парі сприяють довгому житті, мудрості і міцному психічному здоров'ю.

Ми охоче підтримуємо інших

Довіра і підтримка вкрай важливі у відносинах, і наш мозок готовий нам всіляко сприяти. Дослідження за допомогою МРТ показують: коли ми закохані, активність лобових часток, які відповідають, зокрема, за засудження і критику, знижується, і нам менше хочеться критикувати або скептично ставитися до людей, які для нас важливі.

Ми менше схильні до стресу

Наш мозок не забуває відчуттів від перших дотиків коханої людини. Дивовижний факт: коли ми просто тримаємо партнера за руку, це захищає його від стресу, знижує артеріальний тиск і зменшує біль.

Центр задоволення в мозку буквально світиться

Вивчивши реакції мозку людей, які були в «божевільній любові» один до одного, вчені виявили, що активність «центру задоволення» кожного з них різко підвищувалася при вигляді... фотографії коханого. А в області, пов'язаної з реакцією на стрес, активність, навпаки, знижувалася.

Ми відчуваємо себе в безпеці

Відносини, які пов'язують закоханих, схожі на взаємозв'язок дитини і матері. Саме тому в нашому мозку включається «внутрішня дитина», і до нас повертаються наші дитячі відчуття, наприклад, тотальної безпеки. Дослідження також показують, що, коли ми закохані, активність областей мозку, що відповідають за страх і негативні емоції, знижується.