Вчені дізналися, навіщо красивим людям некрасиві партнери

Американські вчені пояснили феномен, при якому красиві люди часто вибирають собі некрасивих партнерів. Виявляється, все залежить від того, як довго закохані знають один одного.

Вчені дізналися, навіщо красивим людям некрасиві партнери
Обидва партнери, стосунки між якими почалися незабаром після знайомства, значно частіше виявляються однаково симпатичними, так як цінують, насамперед, фізичну привабливість один одного. А от у тих парах, в яких один партнер явно поступається за красою іншому, на перший план виходить психологічна сумісність. Це можливо тільки в тому випадку, якщо партнери спочатку деякий час просто дружили.

Так, якщо симпатична жінка зустрічається з не дуже привабливим чоловіком (і це не меркантильний союз), то, швидше за все, вони були знайомі задовго до початку їхнього роману і встигли відчути один в одному споріднені душі. До такого висновку прийшли дослідники з Northwestern University в США, які опитали 167 пар з партнерами різного ступеня фізичної привабливості.

Серед них 67 пар ще зустрічалися, а 100 вже створили офіційні родини. Всі пари були знайомі не менше трьох місяців, а в деяких випадках їх союз тривав понад півстоліття. Середня тривалість відносин між парами, які прийняли участь у дослідженні, склала 8 років і 8 місяців.

Результати опитування однозначно показали, що чим довше партнери знали один одного до початку романтичних стосунків, тим менше їх союз був зав'язаний на фізичній привабливості один одного. А значить, у приказки «стерпиться - злюбиться» все-таки є якісь підстави.