Аспірин може бути небезпечний для здорових людей

Аспірин може бути небезпечний для здорових людейВідомо, що лікарі призначають аспірин для зниження ризику інсультів та інфарктів. Але американські експерти з Управління з продовольства і медикаментів США засумнівалися у доцільності подібних призначень.

Аспірин знижує ступінь тромбоутворення, впливаючи на тромбоцити, тим самим, захищаючи від закупорки судин. Однак при щоденному застосуванні людина може зіткнутися з важкими побічними ефектами, включаючи внутрішні кровотечі.

Клінічні дані з 1990-х років показують: люди, які пережили серцевий напад, інсульт і мають хвороби судин серця, можуть убезпечити себе від повторного виникнення проблем при прийомі аспірину.

Але в відношенні до цілком здорових людей, у чиїй карті немає подібних епізодів, експерти вважають аспірин неефективним і небезпечним, оскільки високий ризик кровотеч у мозку і шлунку.

Деякі фахівці все ж підтримують регулярний прийом аспірину. У їх числі Американська кардіологічна асоціація. Медики наголошують: звичайні люди можуть не зовсім розуміти суть претензій до аспірину. Якщо людина вже приймає його, то без консультації з фахівцем відміняти препарат не варто.