Як прийти в себе після розлучення

Навіть якщо ви давно мріяли закінчити відносини з нелюбом і радієте свободі, все одно слід бути уважною до себе: така серйозна зміна не може пройти легко. Психологи підкажуть, як зберегти душевну рівновагу в непростий період.

Як прийти в себе після розлучення
1. Подбайте про тіло

Через розлучення страждає не тільки душа, але й тіло. І не тільки через відсутність сексу, поцілунків і обіймів. Розлучення - це стрес, який вимотує тіло, змушує відчувати себе позбавленою сил, апатичною, безпорадною. Руки опускаються і ноги не тримають: в прямому і переносному сенсі. Але, виявляється, допомога душі, психіці починається з допомоги тілу.

Щоб зупинити або хоча б знизити негативний вплив стресу на орагнізм, постарайтеся зробити образ життя більш здоровим. Займайтеся фітнесом, висипайтеся, дотримуйтеся режиму дня і гуляйте на свіжому повітрі, харчуйтеся правильно і регулярно. Якщо переживати відсутність ласк важко, спробуйте знайти «сексозамінник» - ним можуть стати масаж, йога, танці.

«Пошкодуйте себе, зрозумійте, що живете в стресі, який одного разу скінчиться», - рекомендує сімейний системний терапевт.

2. Загляньте в майбутнє

Найскладніше при розлученні - це зрозуміти і відчути, що життя триває. Вона ніколи не буде таким, як раніше. Але абсолютно точно відомо одне - вона буде. «Усвідомити це допоможе прийом" маленьких кроків ": починайте з планів на найближче майбутнє. Спочатку на майбутні дні, потім тижні, потім замахується на п'ятирічку ».

3. Дайте собі час

Жінки в розлученні часто хочуть тільки одного: прийняти якесь знеболююче, яке разом б вимкнуло важкі переживання і стерло б спогади. На жаль, чарівної таблетки не існує, а все, що виглядає такими чудо-ліками в довгостроковій перспективі виявляється отрутою. Розлучення і переживання його наслідків - тривалий процес, як і вагітність, наприклад. Щоб виносити дитину потрібно від 7 до 9 місяців. Щоб «виносити» і «народити» нову себе, теж потрібен час.

4. Плануйте задоволення

Багатьом здається, що час розлучення - чорна смуга. Щоб її скоріше змінила біла, потрібно поступово повертати в своє життя задоволення і радість. Як це зробити? «Згадайте, що цінного, крім шлюбу було, є і буде у вашому житті? Можливо, це друзі, діти, професія, домашній вихованець. Поступово збільшуйте обсяг цього цінного, приємного, важливого ». Спробуйте методику «Антирозпорядок»: спочатку заплануйте приємні події і справи, напишіть їх у свій графік на тиждень. А потім, в час, що залишився впишіть те, що робити треба, хоча і не дуже хочеться.

5. Знайдіть плюси

Спробуйте записати всі плюси вашого нового становища. Що тепер стало для вас можливим? Що поганого пішло разом з чоловіком? Від чого ви звільнилися? Як можна найкращим чином використовувати вільний час, простір, гроші, сили? Наприклад, завжди хотілося підстригтися під хлопчика, а чоловік цінував довгі локони. Ви хотіли домашній зоопарк, а в чоловіка була алергія на кішок. Ви хотіли займатися танго, а чоловік відмовився скласти вам пару, і вас одну не пустив. Зараз саме час робити те, про що ви давно мріяли.