Як врятувати шлюб на межі розлучення

Майже в кожній родині наступає момент, коли вголос вимовляється страшне слово «розлучення». Приводів для цього може бути безліч - і подружня зрада, і фінансові проблеми, і інші сімейні негаразди. Але розбити те, що і так дало тріщину, легко. Набагато складніше зберегти те, що є. Тоді актуальним стає питання: як врятувати шлюб на межі розлучення?

Як врятувати шлюб на межі розлучення
Не рубай з плеча

Запам'ятай: слово «розлучення» має прозвучати в останню чергу. Коли відносини тріщать по швах, потрібно докласти всіх зусиль для того, щоб зберегти сім'ю. Перш за все, потрібно заспокоїтися і спробувати розібратися в ситуації.

Постарайтеся розібратися в ситуації

Якщо між вами виникло непорозуміння і ворожість, спробуйте розібратися: можливо, винен не партнер, а просто так склалися обставини. Якщо це насправді так, то обговоріть ситуацію і спробуйте удвох знайти з неї вихід. Якщо ви зосередитеся на конструктиві, то можливо, вам вдасться і проблему вирішити, і зберегти відносини.

Розмовляйте

Часто подружжя, у відносинах яких настала криза, замикаються в собі, приховують один від одного свої почуття. Однак це призводить до ще більшого нерозуміння і відсторонення один від одного. Щоб врятувати шлюб на межі розлучення, ви з другою половинкою повинні обговорювати свої проблеми і почуття і домовлятися між собою.

Згадуйте хороше

Коли в сім'ї криза, партнери починають ображатися один на одного і бачити все в чорному кольорі. Щоб збити пелену негативу з очей, постарайтеся частіше згадувати один про одного щось хороше, приємні моменти, які вам доводилося пережити разом. Адже коли ви одружувалися, ви вважали, що ваш партнер - найкращий, і бачили в ньому багато хороших якостей. Навряд чи цих хороших якостей він позбувся. Перед тим, як подати на розлучення, подумай, чого в особі цієї людини ти можеш втратити.

Сходіть до сімейного психолога

Розібратися в сімейних відносинах і врятувати шлюб на межі розлучення може допомогти консультація фахівця. Не соромтеся піти удвох до сімейного психолога. Якщо партнер не хоче, сходи до фахівця самостійно. Він допоможе тобі вибрати правильну тактику і розібратися в причинах сімейних проблем.

Подивися на себе з боку

Перш, ніж звинувачувати свого партнера в усіх смертних гріхах, подивися на себе з боку. Дуже часто подружжя ведуть себе не зовсім адекватно тому, що бачать не зовсім правильну поведінка свого партнера. Те, що він робить тобі зло, може бути відповідною реакцією на твою власну поведінку. Подумай про те, що в тобі може викликати негативну реакцію партнера. Запитай його про це. Якщо такі риси характеру або поведінка дійсно є, постарайся їх виправити.

Врятувати шлюб на межі розлучення можна, але тільки якщо є обопільне бажання партнерів. Якщо і ти, і твоя друга половинка хочете зберегти сім'ю, у вас це обов'язково вийде.