Довголіття пояснюється набором вдалих генів

Довголіття значною мірою пояснюється генами людини, а не способом життя. До такого висновку прийшли американські вчені з Бостонського університету і Бостонського медичного центру.

Довголіття пояснюється набором вдалих генів
Опубліковане журналом Journal of Gerontology: Biological Sciences дослідження показало, що проживаючі понад 90 років люди в 1,7 разів частіше мають дітей, які також живуть більше 90 порівняно із звичайним населенням. Однак ті, хто доживає до 95, в 3,5 рази частіше має дітей, які також досягають цього поважного віку. Таке ж співвідношення спостерігається і у людей старше 100.

Що ж стосується довгожителів рекордсменів, які прожили 105 років і більше, то ймовірність того, що їх діти також доживуть до цього віку в 35 разів більше, ніж у людей зі звичайних сімей. Втім, автори дослідження підкреслюють, що такого роду екстремальне довголіття серед нащадків рекордсменів зустрічається вкрай рідко.

Тим не менш, автори дослідження довели, що довгожительство більшою мірою визначається генами, а не способом життя. В останні десятиліття вчені активно намагаються визначити секрет довгого життя. Багато говориться про правильне харчування, фізичні навантаження, боротьбу зі стресом. Опитуються і люди старше 100 років, але мало хто з них дотримується усіх цих суворих правил.

Багато довгожителів вживали алкогольні напої, і продовжують це робити, а є й такі, хто дозволяє собі палити. Все це говорить про те, що гени в питаннях довгого життя є головною обставиною. Зазначимо, що проведені на близнюках в 1980-х і початку 1990-х дослідження показали, що лише від 20% до 30% долгожительств пояснюються набором генів, а частина, що залишилася викликається різними факторами навколишнього середовища, здоровим способом життя і просто обставинами. Втім, вчені тоді вивчали близнюків не старше 90.