Хвороба дружини частіше призводить до розлучення

Шлюби частіше закінчуються розлученнями в разі хвороби дружини, а от нездужання чоловіка не становлять загрози для сімейного благополуччя. До такого сумного висновку дійшли американські вчені з Університету Айови, які підтвердили, що з чоловіків не виходять дбайливі доглядальниці.

Хвороба дружини частіше призводить до розлучення
Мільйони людей у всьому світі перед вівтарем клянуться бути поруч один з одним в горі і радості, у хворобі й здоров'ї. Але дослідження показує, що реальність буває дуже далека від весільних клятв. Проведений вченими з США аналіз сімейного життя 2 700 одружених пар показав, що в тих сім'ях, де дружина стикається з серйозною хворобою, ризик розлучення зростає на 6% порівняно з сім'ями, в яких дружини здорові.

В протилежність цьому, при серйозних захворюваннях у чоловіків ризик розлучення не виростав, хоча і збільшувалася ймовірність того, що дружини залишаться вдовами. Автори дослідження вважають, що цей феномен пояснюється традиційною роллю жінки, як доглядальниці для членів своєї сім'ї. Чоловіки менш підготовлені до виконання цієї нелегкої ролі, і коли їхні дружини серйозно хворіють, то це призводить до непередбачуваних наслідків.

Дослідники вивчали вплив на сімейне благополуччя таких важких хвороб, як рак, хвороби серця, інсульт, і захворювання легенів. Результати дослідження опубліковані в журналі Journal of Health and Social Behavior. Хоча ризик розлучення незначно варіювався в залежності від захворювання, все одно, у разі недуги дружини він відчутно підвищувався, як встановили вчені.