Конфліктного чоловіка видає довжина пальців

Психологи порадили жінкам, які збираються одягти обручку на один з пальців чоловіка, звернути увагу на довжину кожного з них. Це, на їх думку, допоможе дізнатися, як ваш обранець відноситься до слабкої статі. Свої думки з даного питання вчені опублікували в журналі Personality and Individual differences.

Конфліктного чоловіка видає довжина пальців
Суть проведеного канадськими дослідниками експерименту полягала в тому, щоб дізнатися, як проявляють себе власники тієї чи іншої довжини пальців у спілкуванні. Для цього залучили 155 добровольців (чоловіків і жінок), з якими працювали протягом 20 днів. Ці люди спілкувалися між собою кілька хвилин (у бесідах брали участь по дві особи), а потім заповнювали спеціальні анкети, в яких вони оцінювали поведінку своїх співрозмовників. Також у всіх чоловіків вирахували співвідношення довжини безіменного пальця до довжини вказівного.

З'ясувалося, що добровольці, у яких величина цих двох пальців була приблизно однаковою, більш приємні в спілкуванні з жінками, і вони на третину рідше скандалять. Безіменний палець у сильної статі зазвичай довший вказівного і всі, у кого відношення цих величин ближче до одиниці, були менш сварливі з жінками (у розмові з чоловіками такого не спостерігалося). Але якщо відношення довжин пальців було більше одиниці, такі учасники виявлялися конфліктними, причому в бесіді з представниками обох статей. І чим більше це відхилення у чоловіка, тим скандальніше він себе веде. У жінок подібна кореляція між співвідношенням довжин пальців і ставленням до протилежної статі психологами не виявлена.

«Чоловіки з меншим коефіцієнтом уважно слухали свою співрозмовницю, посміхалися і сміялися, говорили компліменти і легше йшли на компроміси», - розповів провідний автор дослідження Деббі Московіц з університету Макгілла.

Нагадаємо, що більш ранні дослідження показали, що співвідношення довжин пальців може вказувати на рівень тестостерону у чоловіка - чим менше відмінностей в довжині вказівного і безіменного, тим більше у нього цього гормону. Але психологи відзначають також, що гормональний рівень в організмі протягом життя може змінюватися.